ICT Vandaag de dag zijn computers volledig geïntegreerd in het basisonderwijs. Op jonge leeftijd leren kinderen al met computers om te gaan.In het schooljaar 1990/ 1991 was de Tjaddinxschool proefschool in het kader van het "Comeniusproject". Door middel van het Comeniusproject werden leerlingen op systematische wijze vertrouwd gemaakt met computers. In de jaren daarna volgde een snelle ontwikkeling van het ICT- gebeuren. Leerkrachten moesten voortdurend worden bijgeschoold. Vandaag de dag zijn computers niet meer weg te denken uit het onderwijs en uiteraard onze maatschappij. Jubileum 25 jaar Tjaddinxschool. Op 26 oktober 2001 bestond de Tjaddinxschool 25 jaar. Het team had er destijds voor gekozen om het 25 jarig jubileum in het voorjaar van 2002 te vieren, omdat er dan meer mogelijkheden waren dit met de leerlingen te vieren. Vooral t.a.v. buitenactiviteiten was dit een beter tijdstip. De feestweek werd gehouden van 27 t/ 31 mei 2002. Op het plein werd een grote tent geplaatst waarin vele activiteiten plaats vonden. De leerkrachten voerden een toneelstuk op voor de leerlingen. Er vond een vossenjacht plaats. Samen met circusartiesten van circus Kristal en de leerlingen werd een complete voorstelling in elkaar gezet en opgevoerd voor ouders en belangstellenden. Ook ging de hele school op schoolreisje naar het Dolfinarium in Harderwijk. Op vrijdag 31 mei vond er een reünie plaats in de grote tent voor oud-leerlingen en leerkrachten. Een paar honderd oud-leerlingen waren hierbij aanwezig en konden zo heel wat herin neringen ophalen. Interview met 2 oud-leerlingen Tijdens de jubileumweek namen leerlingen van groep 8 interviews af met oud-leerlingen van de Tjaddinx- school. Uit het jubileumboekje het volgende interview met Rob Schouten en Patricia Kok. Hoe vonden jullie het op de Tjaddinxschool? Patricia: Heel erg leuk, knus schooltje, aardige leraren, veel vrienden en vriendinnen en een goede sfeer. Hoe vonden jullie het in de klas? Rob: We hadden en leuke klas. Ik had veel vrienden. Patricia: Ook ik had leuke vriendinnen: Sonja, Evelien, Linda en Marieke. We spreken elkaar nog wel eens. Hebben jullie wel eens wat grappigs meegemaakt? Rob: Jazeker. In groep 5 kreeg meester Theo Veeken een pauw voor zijn verjaardag. Welk schoolreisje vonden jullie het leukst? We vonden allebei het schoolkamp in Gaasterland het leukst. We gingen samen met groep 8 van de Mariaschool. Het nachtspel was erg leuk. Het was ook spannend voor de jongens om s nachts naar de meisjeszaal te gaan. Naar welke school gingen jullie na de basisschool? Patricia: Ik ging naar Het BAC. Ik wilde later graag kleuterjuf worden. Rob: Ik ook, ben daarna bouwkunde gaan studeren. Puck, Tim en Niels. Herinneringen van Theo Korfage Uit het jubileumboekje 25 jaar Tjaddinxschool: Welke leerling kent hem niet. De meester die zich jarenlang inzette als hoofd van de school. Hij was altijd in voor een grapje. Enkele herinneringen van hem: Toen mij werd gevraagd iets op papier te zetten, voelde ik het zweet langs mijn ruggenwervel lopen .Hoe kun je uit zoveel jaren iets halen dat de moeite 0 „Tjaddin*si iHfOmnrtieglds achteringang groep 5 groep 4 groep 6 groep 1 en 2 grote hal magazijn groep 7 groep 8 groep 3 hoodingang Plattegrond Tjaddinxschool plattegrond van de Tjaddinxschool met de toen in de tijd zo populaire en veelbesproken honingraatstructuur

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2012 | | pagina 20