dikke Tjaddinx aan de Dreef", kon de school in gebruik worden genomen. Na de opening volgde een feeste lijke receptie. De heer Jan de Dood destijds voorzit ter van het schoolbestuur, stelde dat het uitgangspunt van het schoolbestuur is geweest, de integratie tussen het kleuter- en het lager onderwijs te bevorderen. Hij bedankte de her Keulen die met het personeel van zijn bedrijf de school had gebouwd. Het Tjaddinxsteam schooljaar 1976 1977 Klas 1 Annelies Smiers Klas 2 Dik Stet Klas 3 Tinie Dekker Klas 4 Sam van Berkel Klas 5 Rinus Zonneveld Klas 6 Theo Korfage Part -time Anneke Zwaga Kleuterklas Martha Zonneveld hoofdleidster) Anja Timmermans Het bestuur van de Tjaddinxschool De Tjaddinxschool, de Mariaschool en de Sint Antoni- usschool te Nieuwe Niedorp vielen destijds onder het beheer van de Stichting Katholiek Onderwijs Niedorp. Aan elke school was er vanaf 1994 een medezeggen schapsraad verbonden. Daarnaast heeft elke school een ouderraad. Integratie kleuter- lager onderwijs In het najaar van 1973 wilde minister Van Kemenade haast maken met de integratie van het kleuter- en lager onderwijs .Ter gelegenheid van de opening van 2 nieuwe lagere scholen in Leimuiden en Hoofddorp, zette de minister zijn gedachten uiteen over experi menten die moeten leiden tot een nieuw geïntegreerde basisschool. Hij typeerde de invoering als een gigan tisch vernieuwingsproject. In de nieuwe basisschool zal de nadruk liggen op individuele ontwikkelingsfasen en capaciteiten en behoeftes van kinderen .De over gang van het kleuter- naar het lager onderwijs zorgde destijds bij veel kinderen voor problemen. Sommige leerlingen konden in de eerste klas van de lagere school niet goed meekomen en hadden problemen met lezen en schrijven. Vaak verliep dit in een te hoog tempo. Dit was de belangrijkste reden om de nieuwe basisschool in te voeren. Tevens speelden veranderin gen in de maatschappij een belangrijke rol. Ook het Tjaddinxteam heeft destijds gewerkt aan de integratie van het kleuter- en lager onderwijs. Zij verkeerden in een bevoorrechte positie. Beide vormen van onderwijs zaten vanaf 1976 reeds in hetzelfde gebouw. Bij veel andere scholen moesten complete verbouwingen plaats vinden. Op 1 augustus 1985 was de nieuwe basisschool een feit. Eén basisschool voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Boven van links naar rechts: Marion Stam - Theo Korfage- Anja Timmemans - Anneke Zwaga Onder van Links naar Rechts: Chris Groot - Lia Van Wel - Sam van Berkel - Tiny Groenland - Theo Veeken

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2012 | | pagina 19