gekomen. Uit die bus kwam opeens een vrolijk hoofd vol dansende krulletjes te voorschijn, die fraai gesi tueerd bleken om een slanke jongedame, wier licht voetigheid ondanks dat uniform en de handschoenen bijna ondeugend contrasteerden met de loodzware ernst van de brede en gezette touringcar". Het hoofd zei terstond een interview toe. We lieten ons door de Noordwijks smalle straatjes in een heel grote bus van 45 zitplaatsen rijden met aan het stuur mejuffrouw Annie Slijkerman uit Oude Niedorp. Gevraagd naar haar voorletters gaf zij meteen Annie op en verder vertelde ze waarom ze touringcarchauffeuse was geworden. Tussen een zuiver plukje tussengas en een kloeke schakelbeweging door vertelde Annie een van de twee dochters van de heer Cees Slijkerman uit Oude Niedorp te zijn, die met zijn vele touringcars heel West Friesland aan gelegenheidsvervoer hielp. „We groeiden op tussen de bussen en al op mijn veertiende wilde ik met bussen rijden. Op haar achttiende reed ze in een personenwagen rond en op haar twintigste kreeg ze eindelijk het stuur van een bus in handen. Dat waren wel lege bussen, want je moest eenentwintig zijn om mensen te mogen vervoeren". „De eerste keer dat ik met een volle bus reed, ik vergeet het nooit, ging ik naar een kerkdienst. Mijn vader zei tegen al die oudjes die meereden dat hij eraan twijfelde of we wel goed zouden aankomen en zei dat ze alvast maar moesten gaan bidden". „De krullen lachten mee en de twee in suède gehulde voetjes bespeelden onderwijl kwiek de ferme pedalen van het wegbeest. In die periode reed ze alleen schoolkinderen, kerkgangers en voetbalclubs en allerlei verenigingen die aan het potverteren waren. Nog niet internationaal, want vader Cees zei dat ze eerst een paar jaar ervaring moest opdoen. Ze was trouwens niet helemaal fulltime, want sinds het overlijden van moeder voerden de gezusters Slijkerman het huishouden aan de Provincialeweg nummer 18. Zij hadden de zorg voor twee broers en voor vader, maar als het maar even kon, zat Annie op de bus. Het waren veelal familiebedrijven die touring carondernemingen en bij de Slijkermannen was het al net zo. De zusjes stonden voor dag en dauw op om de wagens te wassen, de benzinetanks te vullen, het oliepeil te controleren en meer van dit mannenwerk". „Kunt u de wagen ook repareren", wilden wij weten. „Nee, dat niet, maar ik hoor nauwkeurig aan de motor of er iets mis is en geef dat door aan mijn broer Wout, die monteur is en dus beter raad weet met mechani sche mankementen." Voor het overige kon Annie voor ons gevoel alles met een bus .Zelfs de stugge versnel lingen van de gloednieuwe bus, waarmee ze naar het Noordwijkse concours kwam, wist ze kwiek de baas. Annie Slijkerman was in die tijd een der allereerste buschauffeuses in Nederland. Annie Slijkerman Nel Slijkerman wordt vervolgd

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2012 | | pagina 9