Slijkerman dichtbij terecht kon met zijn kapotte bussen. Cees Tamis heeft vele malen de voetbalbus bestuurd. Het moeten mooie tijden zijn geweest: VZV promoveerde in 1951 naar de KNVB (Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond). Met de vier gebroeders Wijnker, Cor Leegwater, Gert Groen en Cees Tamis kwam VZV sterk voor de dag en menigmaal werd na een klinkende overwinning de terugreis zingend afgelegd! Piet Bruin trouwde op een zaterdag met Annie Leek uit Langedijk. Direct de dag erna kwam Nel Slijkerman Piet Bruin ophalen om voetballers te rijden. Zo ging dat wel eens in die tijd. Piet Bruin woonde aan de Havenstraat, nummer 18, het huis van opa Piet Wit. Piet vertelde dat Cees Slijkerman altijd om vier uur op was. Er kon om vijf uur al getankt worden en haalde Wout er ook meteen uit. Om vijf uur moest hij eruit van vader Cees. Wout zei wel eens: „Er is niets te doen." Vader Cees gaf als antwoord: „Dan ga je de krant maar lezen". Toen het tweede kind van Piet Bruin zou worden geboren, kon hij niet weg met de bus. Cees zei toen: „Ga jij maar met de veewagen naar Purmerend. Dan ben je zo vroeg terug dat je dan met Daddy's Bike varkens weg kan brengen naar slager Piet de Ruiter in Schagen." Piet Bruin was net op tijd voor de bevalling van zijn tweede dochter. De verjaardagen van Cees Slijkerman waren echte, langdurige feestdagen. Bedenk dat er met elkaar veel reuring was met al die Slijkermannen plus aanhang. De eerste Lourdesreis met West Frisia in 1960 Cees Tamis was chauffeur en Piet Bruin de reisleider. Piet Bruin had bij de Magneet de benodigde adressen opgevraagd. Op de eerste dag reed men naar Parijs. De tweede dag had als reisdoel Bernadette Soubiroux in Nevers. Men ging op de derde dag naar Bordeaux, zodat ze op de vierde dag Lourdes bereikten. Een trip naar de Pyreneeën stond gepland op de vijfde dag. Afhankelijk van de route duurde de klim omhoog twee tot vier uur. Iedere dag was er een heilige mis. Er was een Franciscaan mee uit 't Veld. Ook in Parijs was er nog een mis. De Franse pastoor vroeg of de Franciscaan de heilige mis wilde doen, want dan kon hij in zijn stalletje op de markt staan. Piet Bruin kon terugzien op tien mooie jaren bij West Frisia van Cees Slijkerman. Annie voor eerste keer met touringcar op Concours d'élégance' in Noordwijkerhout 1959 "Wat de motorisering betreft is de Nederlandse vrouw nu wel helemaal geëmancipeerd, want vorige week ben ik een vrouw achter het stuur van een touringcar tegengekomen, compleet met uniform en echte leren chauffeurshandschoenen. Deze details laten zien dat zij een echte is, want gezien de omgeving kan de mening postvatten dat ze alleen maar voor de show reed. We liepen namelijk de Noordwijkse Boulevard af om met een beroepsmatige blik de vierenzestig touringcars, die op het schoonheidsconcours van de FNOP waren afgekomen, te keuren. Achter het stuur zaten allemaal in kloeke pakken breedgeschouderde chauffeurs. We waren niet verder dan bus veertig Transacties op de achterkant van de sigarendoos Annie Slijkerman, een van de allereerste vrouwelijke busschauffeuses in Nederland

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2012 | | pagina 8