Piet Bruin uit Zijdewind, wie kende hem niet? Hij was vanaf 1950 ook een vaste chauffeur bij de firma Slijkerman. Piet heeft nog geholpen met het slopen van het oude voorhuis, dat aan de oude garage vast zat. Hij was paraat bij de verbouwing van het oude huis van Niek Ursem, nu van Bill van der Stoop. Piet was heel vaak overal inzetbaar, maar de hoofdzaak was natuurlijk het chauffeursvak, het rijden op een mooie grote touringcar. Toen de spoorwegen rond de gezellig mens. Zij was de laatste jaren altijd bij de te lefoon, die altijd bemand werd. Cees kwam de laatste tientallen jaren op zaterdagmiddag altijd bij Arie, Dirk en Mien Bruin in Zijdewind. Dat waren steevast hele gezellige middagen. Toen in 1962 de garage gebouwd werd, zei Cees tegen Piet Bruin: „Je moest morgen maar helpen." In de hooi- en de strotijd was Piet zo nodig ook van de partij. De bussen van Slijkerman reden vanaf het begin altijd op benzine. Piet Bruin hield eraan vast dat Slijkerman overging op diesel. Cees zei later: „Dat had ik eerder moeten doen!" De chauffeurs hadden geen vaste bussen. Indien nodig moesten ze zelf helpen repare ren, dat wil zeggen, een band verwisselen. Dan hield het wel op! Tot 1955 werd alles gerepareerd bij Arie Kapitein in Schagen en Jan Kramer van garage Kramer in Zijdewind was daar monteur en Piet Bruin werkte wel eens met hem. Op een gegeven moment meldde Piet Bruin dat het bedrijf van Louis Valk in Zijdewind te koop stond. Jan Kramer kocht het in 1955, zodat jaren vijfenvijftig de bovenleidingen aanlegden van het baanvak Alkmaar-Den Helder zorgde Piet Bruin voor het vervoer van de vele arbeiders naar verschillende plaatsen. Piet heeft ook vele ritten door Europa gemaakt. Op een van de ritten naar Luxemburg reden zij door de stad Luxemburg. Het was prachtig weer en het dak raam stond open. Opeens verscheen de Luxemburgse gendarmerie en maande Piet tot stoppen. Er was namelijk een bananenschil uit het bovendak van de bus gegooid. De betreffende dame werd uit de bus gehaald en kon de schil opruimen. Piet Bruin leerde Annie Slijkerman autorijden in Alkmaar met Daddy's Bike, het kleine veewagentje van vader Cees. Dat kon toen nog. Annie slaagde in een keer voor haar rijexamen. Piet Bruin vertelde dat Cees Slijkerman een onvoorstelbaar harde werker was en vele transacties op de achterkant van zijn sigarendoos schreef. Als je je loon ontving, was dat precies op de cent af. Loons verhogingen gingen via de vakbond. Een inktzwarte bladzijde in het leven van de familie Slijkerman was in 1955 het overlijden van Afra Raatgers, de geliefde moeder van de kinderen Slijkerman. Piet Bruin werd die bewuste ochtend gewekt door vader Arie Bruin met de mededeling dat hij met Gert Kok, die geen woord uit kon brengen, de gehele familie Slijkerman af moest gaan om het droeve nieuws mede te delen. Cees kon dat echt niet. Afra Raatgers was een zeer 7 Piet Bruin uit Zijdewind, altijd alles spik en span Afra Slijkerman-Raatgers

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2012 | | pagina 7