Vanaf 1946 verscheen er ieder jaar een nieuwe tou ringcar. Door de samenwerking met de heer Ten Brug- gecate uit Broek op Langedijk werd in 1954 de reisor ganisatie „West Frisia" opgericht en kwam deze naam op de bussen.Toen Jan Kramer van garage Kramer in Zijdewind in 1955 de smederij van Louis Valk (het huidige Klaverblad bij de rontonde) overnam, werden vanaf drie januari 1956 de bussen van Cees Slijkerman gerepareerd in Zijdewind. Dit gebeurde de eerste drie jaar nog gewoon buiten! In 1961 werden samen met touringcarondernemers De Haan en Moorman het bedrijf van Cor Johannes uit 't Zand opgekocht. In 1964 beëindigde Arie Kapitein de samenwerking en begon voor zichzelf. Cees Slijkerman ging nog vijf jaar door tot 1969. Hij was het zat om met het busbedrijf door te gaan. Ook zijn zonen hadden er geen zin in om het busbedrijf voort te zetten. Hij belde Martien de Haan van het gelijknamige bedrijf in Hippolytushoef en vroeg of die interesse had. Dat had deze echter niet, maar Slijkerman zei: „Over een half uur ben ik bij je en praten wij verder." Over de goodwill waren ze het spoedig eens. De Haan wilde echter negen van de tien bussen overnemen. Taxatie door derden zorgde voor een accoord. De tiende bus, de oudste, bleef over. Toen Slijkerman hier echter f 500 voor vroeg, was de koop snel gesloten. Nadat verschillende chauffeurs weigerden met deze bus te rijden, kwam er een die ermee wilde rijden. Hij was namelijk verzot op het vele chroom aan deze bus. Hij paste zo goed op de bus dat hij telkens werd goedgekeurd. Zodoende duurde het nog twee jaar voordat een vrachtwagen er een einde aan maakte. Voor De Haan toch nog een koopje. In 1964 stapte Arie Kapitein uit de firma en begon voor zichzelf. Deze kocht nog drie busbedrijven op. In 1969 nemen Wout en Ank Slijkerman het bedrijf van vader Cees over, maar nu als garagebedrijf. De eerste chauffeur van touringcarbedrijf Slijkerman Oude Niedorp was Jan Mak uit Zijdewind. Die korte tijd later werd opgevolgd werd door Cees Tamis in1946. Eerder reed Cees al voor Ten Bruggecate. Hij was ook de eerste chauffeur die naar Rome ging en kwam in de gelegenheid om de paus de hand te mogen schudden. Hij maakte vele reizen van tien, twaalf dagen naar Oostenrijk, Zwitserland en Italië. Hij is er vele malen geweest. Eigenlijk heeft Cees Europa doorkruist. En natuurlijk reed hij VZV-voetbal, als ze uit moesten spelen. Hij was volgens velen een echte topchauffeur, de rust zelve en een uiterst vriendelijk persoon. Cees Tamis heeft tot 1965 bij de firma Slijkerman op de bus gereden. Gert Kok was van 1938 tot 1964 altijd bij de firma Slijkerman te vinden. Gert woonde halfweg het smalle pad naar Jan Ligthart 't molentje. Als Cees Slijkerman Gert Kok nodig had, dan zwaaide hij met een grote rode zakdoek en Gert was direct ter plekke. Hij was er voor kost en inwoning, wat vroeger wel meer ge beurde. Gert kon zo een pak bij Rozing te Schagen of een rijwiel bij Jan en Do Schiebroek in 't Veld ophalen. Annie vertelde dat Gert Kok haar wel eens naar school bracht en alle kinderen riepen dan: „Annie daar loopt je vader!!" Bij de petroleumafdeling kon je Gert Kok meestal wel aantreffen. Het was een uiterst gemoede lijke man, die graag met Nel Slijkerman werkte. Deze had als het ware een klein bedrijfje in het grote bedrijf van vader Cees Slijkerman. 6 Cees Tamis trots poserend bij zijn bussen Gert Kok was van 1938 tot 1964 altijd bij Cees Sliikerman aanwezig

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2012 | | pagina 6