stro, vee en kleinvee. Hiermee was de basis voor het omvangrijke bedrijf gelegd. Willem Verhaar was op een trieste manier overleden. Hij pompte een band van zijn vrachtwagen op in de garage van Peereboom in Nieuwe Niedorp. Plotseling sprong de velgring eruit en kwam met een harde klap tegen zijn hoofd. Daags daarna overleed hij. In de oorlog werd het rijdend materieel gevorderd en moest hij weer opnieuw beginnen. In 1946 ging Cees Slijkerman, die een personenvervoersvergunning had, samen met Arie Kapitein uit Burgerbrug die personen vervoerde zonder vergunning. De gezamenlijke busactiviteiten kregen de naam: „Touringcarbedrijf Slijkerman te Oude Niedorp". Op het bovenfront van de bussen stond: Veni Vidi Vici. Dit betekent: ik kwam, zag en overwon. Intussen bleef Cees Slijkerman rijden met Daddy's Bike, een halftons veewagentje. Aanvan kelijk vervoerde men met vrachtauto's met een huif, een dekzeil, arbeiders naar de Wieringermeer. Cees Slijkerman is gestart met een GMC (General Motors Corporation) bus van het Amerikaanse leger. Het was een Chevrolet legertruc, waarop de firma Ligthart uit Schagerbrug een carrosserie bouwde voor ongeveer dertig personen. Er werden drie lange houten banken in geplaatst. In 1946 werd begonnen met het busver voer. Wout vertelde dat vader Cees Slijkerman via de DUW, Dienst Uitvoerende Werken, uit Hellevoetsluis en Arnemuiden, plaatsen in Zeeland, arbeiders ophaalde en deze naar de Wieringermeer bracht. Deze bus werd een keer gestolen door een arbeider, maar was snel weer terug. De tank raakte leeg en hij wist niet waar de sleutel was van de reservetank. Dit kwam dus goed af. Vervolgens kwam er een vooroorlogs M.A.N.-chassis van de WACO uit Hoorn, waarop een carrosserie van Ligthart werd gebouwd. Door de overname van de firma Naastepad uit Anna Paulowna kwam men in het bezit van een echte autobus: een Ford Transit Trambus (motor achterin). 5 Dit was de eerste bus die Cees Slijkerman kocht van Willem Verhaar voor f 800- Een autobus gebouwd op het chassis van een Amerikaanse Chevrolet uit de oorlog. Bouwjaar van het chassis is 1942. De wagen werd in 1946 omgebouwd door Ligthart. De eerste na-oorlogse bus. Met Cees Tamis als chauffeur. De bus heette in de volksmond ,de Lange Nel'.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2012 | | pagina 5