Wij hadden Wout en Ank Slijkerman ingelicht dat wij een artikel wilden gaan schrijven over Cees Slijkerman. Ank stelde direct voor om Annie Slijkerman (73), woonachtig in Hippolytushoef, er ook bij te vragen. Nou dat pakte goed uit. Het weerzien met de familie Slijkerman was een prettige gebeurtenis. Annie, die we in meer dan 30 jaar niet meer hadden gezien, zat al direct op haar praatstoel. Daar was ook alle reden voor. De informatiestroom was bijkans niet te behappen. Het was prachtig, zoals de verhalen over vader Cees Slijkerman op komische en serieuze wijze werden benaderd en voor het voetlicht werden gebracht. De humor vierde hoogtij in huize Slijkerman. Dit alles om die ene persoon in eerste instantie. Cees Slijkerman was een wel zeer markante persoon lijkheid. Dat werd in de geanimeerde gesprekken wel duidelijk. Het volgende voorval heeft zich voorgedaan dat uw schrijver 60-jaar terug op zondagmiddag vele malen rond twee uur plaats nam in de grote veewagen om met Cees Slijkerman varkens op te halen uit de omgeving: o.a. bij Cor Wit aan „De Stompekamp" aan de Moerbekerweg. Nu 60 jaar na dato komt Cees Slijkerman terecht voor het voetlicht. Het is onwaar schijnlijk, wat deze man allemaal heeft ondernomen samen met zijn vrouw Afra Raatgers uit Zijdewind. Zij zorgde ervoor dat de nieuwe bussen door pastoor Martinus Jozephus van den Burg werden gezegend voor ze de weg opgingen. De waarheid gebiedt te zeggen dat de bussen nooit groot onheil is overkomen op de Nederlandse en Europese wegen. Cees Slijkerman: een man met lef, durf en onderne mingsgeest. Hij werd in 1904 geboren in de Zijpe, net voor de Zeeweg richting Callantsoog en trouwde in 1934 met Afra Raatgers uit Zijdewind, die in hetzelfde jaar was geboren. Samen kregen zij vijf kinderen: Jannie, Annie, Wout, Nel en Piet. Jannie is in januari 1945 op achtjarige leeftijd overleden. Cees kocht aan de Weel het huisje van Busker en Quax en het gehele bedrijf van Willem Verhaar. Het betrof een woonhuis met een garage, een Chevrolet vrachtwagen, een Brockway autobus en de handel in petroleum, hooi, DEEL 1 t'4- Dit huis kocht Cees Slijkerman in 1934 van Willem Verhaar aan de Weel Ondertrouwkaart Cees Slijkerman en Afra Raatgers

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2012 | | pagina 4