Jubilea Mariaschool 't Veld 50 jaar In 1982 vierden we het 50 jarig bestaan van de Mariaschool. Van 15 t/m 19 juni werd er een feestweek georganiseerd met tal van activiteiten. Deze begon met een eucharistieviering in de Martinuskerk. Daarna een feestelijke ontvangst op school van de leerlingen. Er werd in die week een pleintekenwedstrijd georgani seerd en er kwam een pottenbakker op school. Alle leerlingen van de bovenbouw mochten een potje met de draaischijf maken. De leerlingen van de onder bouw gingen naar het poppentheater van Ella Snoep. Voor de ouders werd er een feestavond georganiseerd en voor genodigden een receptie. Ook was er een expositie van oude leermiddelen en fotomateriaal over de afgelopen 50 jaar van de Mariaschool. Hoogtepunt in de feestweek vormde de revue 50 jaar Mariaschool. Deze werd o.l.v. Jan Beuker opgevoerd met de leerlingen van de zesde klas. De hoofdrol werd vertolkt door Jeroen de Jong die op voortreffelijke wijze de rol van pastoor Van der Burg neerzette. Alle meisjes van de zesde klas waren voor diverse onderdelen van de revue in kloosterhabijt gestoken, naar ontwerp van Corry Jong. Vele moeders hielpen met het vervaardigen van de kleding. De revue werd wegens groot succes 3 keer opgevoerd. Zaterdag 19 juni werd de feestweek afgesloten met een reünie voor oud-leerlingen en leerkrachten. Ruim 500 oud leerlingen bezochten deze reünie. Vele herinneringen werden opgehaald. Ook juffrouw De Braasem bezocht deze reünie in „de Vriendschap". Herinneringen van juffrouw De Braasem (bron jubileumgids 1982) In 1930 kwam ik als onderwijzeres naar 't Veld. Er was toen nog geen kleuterschool, maar wel een bewaar school. Deze werd gerund door juffrouw Molenaar. In 1932 werd ik samen met juffrouw Ramler overge plaatst naar de Mariaschool. Toen de school bij het klooster in Nieuwe Niedorp er nog niet was, kwamen veel kinderen daar vandaan naar de Mariaschool. In de oorlog en met name tijdens de „Hongerwinter", kwamen veel kinderen uit Amsterdam naar 't Veld. Drie maanden lang had ikzo'n 75 tot 80 kinderen in de eerste klas. Ze zaten met z'n drieën in de bank. Na de bevrijding hebben we nog een poosje op het toneel gezeten bij mevrouw Brouwer, dit wegens plaatsge brek. Een leuke ervaring was het voor me om met oud-leerling Henk Klijn, samen aan dezelfde school te werken. Toen Ik in 1967 om gezondheidsredenen afscheid moest nemen, kon ik niet vermoeden, dat ik na 15 jaar nog zoveel fijne contacten met 't Veld zou hebben. Velen van u hebben mij in Rotterdam bezocht. Het was geweldig om op 19 juni bij de reünie aanwe zig te mogen zijn. Als ik al die foto's bekijk, dan is het jammer dat er al zo veel oud-leerlingen overleden zijn. Het was daarom voor mij een voorrecht om bij de reünie aanwezig te zijn. C. de Braasem Mariaschool 't Veld 60 jaar In 1992 werd het 60 jarig bestaan van de Mariaschool gevierd. Van 22 tot en met 24 april werd er 3 dagen feest gevierd. Het jubileum begon met een viering uit dankbaarheid, voorgegaan door Theo Vertelman. Voor de leerlingen werden er gedurende deze dagen verschillende activiteiten georganiseerd, zoals een ballonnenwedstrijd en een circusvoorstelling. Voor de oud-leerlingen werd er een filmavond en fototentoonstelling gehouden. De ouders genoten van een gezellige feestavond. Mariaschool 't Veld 75 jaar In 2007 werd het 75 jarig bestaan van de Mariaschool gevierd. Driekwart eeuw onderwijs in het gebouw met zijn kenmerkende torentje, dat zo bepalend is voor het dorpsbeeld. Het onderwijs heeft zeker niet stil gestaan en heeft zich aangepast aan de moderne ontwikkelin gen. Er is meer aandacht voor de individuele ontwik kelingen van het kind. Moderne methodes en leer- en hulpmiddelen bieden daarbij de nodige ondersteuning. Tijdens de feestweek van 24 tot en met 29 juni In 1982 werd door alle kinderen van de zesde klas o.l.v. Jan Beuker de revue 50 jaar Mariaschool opgevoerd MARIASCH./WOELIGE HOEK 1981/82

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2012 | | pagina 25