de nieuwe basisschool in te voeren. Tevens speelden veranderingen in de maatschappij een belangrijke rol. In de jaren 70 veranderde deze in een multiculturele samenleving. De integratie van het kleuter- en lager onderwijs mondde in 1985 uit tot de nieuwe basis school voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Ook de leerkrachten van de Mariaschool en de Woelige Hoek hebben gewerkt aan de integratie van beide scholen. Voor 1976 was de kleuterschool nog gevestigd in het gebouw van „De Boet" aan de Wilhelminalaan. In 1976 verhuisden de kleuters naar de „Jarinolokalen" achter de Mariaschool. Een deel van het aantal kleuters werd ondergebracht bij de nieuw geopende Tjaddinxschool aan de Dreef. Toen in 1985 de nieuwe basisschool een feit was, kwamen de kleuters in het hoofdgebouw te zitten. Afscheid van de laatste zusters Ursulinen in 't Veld. Tot het onderwijsteam zei ze: „Ik draag de Mariaschool in het volste vertrouwen aan jullie over. Ik hoop dat het goed zal gaan, misschien nog wel beter dan onder mijn leiding". Tot slot klonk een „Lang zal ze leven". Van een naar drie basisscholen in 't Veld In de jaren zeventig van de vorige eeuw groeide het aantal leerlingen van de Mariaschool flink. Het toenmalige schoolbestuur had het besluit genomen om de Mariaschool te splitsen. Een tweede katho lieke school, de Tjaddinxschool, werd aan de Dreef gebouwd. Toen dit besluit werd genomen, stond een groep ouders uit het dorp op en gaven te kennen openbaar onderwijs te willen realiseren in 't Veld. Dat kwam er met de komst van De Boet Op deze manier ontstond er in een dorp met 2000 inwoners een unieke situatie met maar liefst drie basisscholen. Op zaterdag 14 juni 1975 nam 't Veld afscheid van zuster Gaudeta en zuster Maria-Agnes, verbonden aan de Mariaschool. Zuster Gaudeta was ruim 40 jaar werkzaam in het onderwijs, waarvan 17 jaar als hoofd van de Mariaschool. Na een feestelijke kerkdienst vond er in „de Vriendschap" een feestelijke receptie plaats. Naast de vele sprekers kwamen ook de leerlin gen aan bod met een stukje of een liedje. Hoogtepunt vormde zonder enige twijfel een optreden van het nonnenkoor o.l.v. J. Beuker. Dertig meisjes, gestoken in kloosterhabijt, brachten een passend afscheidslied ten gehore. In haar dankwoord gaf zuster Gaudeta aan goede herinneringen te hebben aan de Mariaschool Nieuwe hoofden kleuter- en lagere scholen 't Veld. (1975/1976) Na 1 jaar hoofdonderwijzer te zijn geweest van de Mariaschool wordt Theo Korfage in 1976 hoofdonder wijzer van de nieuw gebouwde Tjaddinxschool aan de Dreef. Martha Zonneveld wordt hoofdleidster van de kleuterschool. Jan Beuker wordt hoofdonderwijzer van de Mariaschool en Ria van Wonderen-Broersen hoofdleidster van „De Woelige Hoek". Jaap Beemster boer wordt hoofdonderwijzer van "De Boet" aan de Wilhelminalaan. 4 Team Mariaschool 1974, bovenste rij van v.l.n.r. Geraldine Junge, Theo Wijnker, Jaap Beemsterboer, Tineke Greeuw, Rinus Zonneveld, Theo Broersen en Jan Beuker. Onderste rij v.l.n.r. Jos de Jong, Leo Bakker, zuster Gaudeta, zuster Maria Agnes, stagiare

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2012 | | pagina 24