Slootgaard en Veluweweg. Bedrijvige jaren werden het toen in Waarland. Het waterleidingsnet werd aangelegd, waar sommige mensen ook nog tegen protesteerden, want zoals het nu is, is het toch ook goed. Dit kost alleen maar geld, zo waren sommige reacties. Het hemelwater is veel beter, want dat komt van boven. Ook Waarland kreeg een eigen parochie, vernoemd naar de heilige Wulfram. Pastoor Vollering was benoemd als bouwpastoor. Zo werd een oude boerderij ingericht als noodkerk en was het tevens het woonhuis voor de pastoor. Dus kerk en pastorie in één gebouw. Dit en een groot stuk land waren een geschenk van de familie Nieuwboer. In het dorp gonsde het van geruchten over de nieuwbouw van de kerk en ook waren er plannen om nieuwe woningen te bouwen. In de tuinbouw waren er ook veranderingen, doordat de bloembollenteelt in opkomst was. Het gezin van Hein en Geertje werd groter. Bijna ieder jaar werd er in huize Van der Eng een nieuwe wereldburger verwelkomd, precies zoals de kerk het toen wilde: hoe groter het gezin, hoe groter de kerk. Het bedrijf werd ook uitgebreid. Er werd net als bij buurman Mul een winkeltje aangebouwd. Daar kon men terecht voor heilige beelden, kerkboeken, rozenkransen en meerdere dingen op kerkelijk gebied, want we woonden in een rooms dorp met veel grote gezinnen en die moesten toch ook gereedschap hebben om te bidden. Ook werd de winkelinventaris uitgebreid met speelgoed, dat in de sinterklaastijd goed verkocht. Later hadden de kinderen van Van der Eng nog leuk spul aan overgehouden, zoals Meccano, een stoom machine en een toverlantaarn, dat toen toch duur speelgoed was. Misschien waren dit nog wel dingen, die toen te duur waren voor de tuinders en de gewone man. Als het in de bouwerij en bij de boerderijen goed ging, ging het ook bij de andere mensen goed, want we waren toch van elkaar afhankelijk en zo is het ook altijd geweest. Een geweldige vooruitgang was in deze jaren het aanleggen van het elektrische net via grote houten palen, waaraan de elektrische draden werden bevestigd. De kerk is er gekomen, gebouwd door Jo Keet. Veel Waarlanders hebben hieraan gewerkt. Hein van der Eng had het schilderwerk van pastorie en kerk. Nooit werd vergeten wat toen een heel belangrijke klus was en ook heel griezelig om dit te zien: het plaatsen van het kruis boven op de toren. Vanaf de nok van het kerkdak klom Dirk Dekker via een ladder omhoog langs de torenspits met het zware kruis op de schou der. Hoogwerkers en kranen voor deze bouwwerken bestonden in die tijd nog niet. De toeschouwers beneden stonden met zweet in de handen te kijken. Als dit maar goed zou gaan om het gevaarte op zijn plaats te zetten. Na een laatste krachtinspanning lukte het: het kruis stond op zijn plaats. Nu konden de beugels vastgeschroefd worden aan de spits en kreeg Dirk vanaf beneden een welverdiend applaus, want dit was toch maar een bravoure stukje. Mis schien heeft hij daar de bijnaam van Bram Dekker van overgehouden. Met mooi bladstil weer op zaterdag heeft Hein van der Eng na de middag het kruis toen nog een laatste kwast verf gegeven. Toen heeft hij weer de hulp van Dirk ingeroepen, want er moest op de nok van het dak toch iemand zonder hoogtefrees de ladder vast houden. Later werd Dirk loonwerker en handelaar in paarden en was getrouwd met Geertje Klaver. Zij hadden een groot gezin met veel stoere Boerderij van Gert Dekker bij zwembad als noodkerk Wulframparochie

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2012 | | pagina 19