De naam Strobuurt is vermoedelijk ontstaan doordat de gehele buurt een rieten dak had. Vroeger noemden ze het een strodak. Als er in die buurt iemand ernstig ziek was, dan werd er op het wegdek ook wel eens een laag stro gelegd om het geluid te dempen van de ijzeren wagenwielen die over het wegdek van grind en puin reden. Hierdoor kan natuurlijk ook deze naam zijn ontstaan. Zo werd het daar aan de Weelweg nog een gezellig buurtje. Buurman Mul had ook nog andere hobby's. Hij was zeer geïnteresseerd in het radiogebeuren. Alles wat erover geschreven werd en te lezen was, verslond hij met zijn ogen en sloeg dit op in zijn geheugen. Hij had eens een soort bouwpakket voor een radio gekocht. Tijdens de lange winteravonden was hij bezig om dit in elkaar te zetten. Buiten werd een lange draad gespannen, die als antenne moest functioneren. In zijn werkplaatsje was het een wirwar van draden, spoelen en condensators. Maar na menig zweetdruppel werd dan op zekere dag zijn gezwoeg beloond. Met veel gepiep en geknars werden de eerste geluiden opgevangen, waaronder muziek met enkele storingen en sprekers, die wel eens een stotterend geluid produceerden. Maar hoera, de radio was er en zo had Jan het toch maar geflikt. Bij Hein en Geertje gingen de zaken ook goed. Hein deed samen met zijn vriend Johan Bes veel werk. Er was ook een belangrijke gebeurtenis voor het dorp. Vooral voor de tuinbouw was de nieuwe sluis belang rijk. Deze werd gebouwd naast de molen. In 1913 werd dit werk opgeleverd, wat een feest werd voor het gehele dorp. Dit was een geweldige verbetering voor het vervoer over het water naar de veiling. Ook was er deze zomer in de maand juli een hittegolf, waaraan toen ook een paar mensen zijn overleden. Dagenlang kon er gewoon niet gewerkt worden, alles lag een poos plat. In het jaar 1914 begon het een nare tijd te worden. Veel artikelen kwamen op de bon door de oorlog, die duurde tot 1918. Jonge mannen, die hun dienstplicht moesten vervullen, lieten vele lege plaatsen achter. Overal was er gebrek aan hulp, waardoor menig huisvrouw extra werk kreeg om het bedrijf te helpen runnen. Ook de kinderen werden ingezet. Veel artikelen werden schaars. Het was net als bij ons in de jaren 40-45. Toen eindelijk deze nare tijd was afgelopen en alles weer zijn gewone gang ging, kwam er ook weer veel werk voor de vakmensen. Hein heeft toen een knecht erbij genomen, want er kwam meer werk. In het jaar 1913 heeft Jo Keet een nieuwe tim mermanswerkplaats gebouwd, schuin tegenover het schildersbedrijf van Van der Eng op de hoek Weelweg, DEEL 3 De Strobuurt Werkplaats en woonplaats Jo Keet, hoek Weelweg-Veluweweg

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2012 | | pagina 18