bewijzen van het landbouwpensioen en Jo Mensen wil weten hoe het zit met de overdracht van het pensioen naar een andere bedrijfstak. Piet Wit vraagt of de stakingsdagen van 27 en 28 februari uitbetaald worden. Daar moet nog een regeling voor komen. 28 februari 1991 Op deze datum kwam men bij elkaar in De Harmonie te 't Veld voor de jaarlijkse (feest)vergadering. Het totaal aantal leden is gegroeid naar 178. De voorzitter gaat ook in op de uitbreiding van het bestuur met Robbert Schuit. DPC-man Joop Klaver is helaas ziek. (DPC DistrictsPropagandaCommissie) Het overlijden van Harold Tamis wordt gememoreerd. De kinderkam pen van onze afdeling zijn in de afgelopen jaren prima verlopen. Men kan zich opgeven voor de bijeenkomst van de uitkeringsgerechtigden. Secretaris Dirk Bruin wordt weer herkozen. Districtbestuurder Herman van de Haar adviseert om bij problemen aan te kloppen bij de bestuursleden, die eventueel met hun vragen terecht kunnen in Zaandam. Verder heeft hij het over de medezeggenschap, de ondernemingsraden, het verkorten van werktijden en over de vierdaagse werkweek. Het is niet de bedoeling om de ATV door te schuiven naar de winter. Er is een scholingsfonds voor verschillende bedrijfstakken voor scholing tijdens 2 dagen per jaar. De FNV heeft het miljoenste lid ingeschreven en de regio komt binnenkort op 17.000. Er zijn weer jubilarissen, die gehuldigd worden met een speld, een halve liter jenever en een bloemetje. Jo Mensen denkt dat de ziektedagen voor eigen rekening komen. Wim Smit ziet het liefst om de vrijdag een vrije ATV-dag. Cor de Wever vraagt naar het vorstverletrisi- cofonds. 17 maart 1992 De jaarvergadering werd gehouden in het Dorpshuis te Waarland. Er waren 4 leden aanwezig. Chris Mol was uitgenodigd om op deze avond te spreken, maar hij was vanwege een sterfgeval verhinderd. Het bestuur is druk bezig met de voorbereiding van het 60-jarig jubileum dat gehouden wordt op 14 mei 1993. Rob Schuit en Cor de Wever hebben de kas gecontroleerd en in orde bevonden. De voorzitter sprak over de nieuwe cao en over de uitkering bij ziekte, die 100% is gebleven. Er is een aantal roostervrije dagen aange wezen. Reiskostenvergoeding voor een auto bedraagt f 0,48 per kilometer. 1993 Secretaris Dirk Bruin is per 1 januari 1993 gestopt. Rob Schuit heeft deze taak overgenomen. De ledenvergadering van 1993 ging niet door vanwege de geringe animo en vanwege de feestavond. Ook Jan Walrecht was aanwezig om de jubilarissen in het zonnetje te zetten. J. Zutt was 25 jaar lid en C. Slot 40 jaar. Tijdens de feestavond leidde Jo Mensen een leuk spel. Tijdens de verzilvering van de vakantiebonnen zijn er weer 4 leden bijgekomen. De teller staat nu op 176. In het dagelijks bestuur heeft een nieuw lid plaats genomen: Frank Volkers. Met kerst hebben alle 174 leden een Drents krentenbrood ontvangen. Henk Ursem wil op 31 juli 1994 het bestuur verlaten en Jo Mensen stopt per 31 december. Dan zijn er 5 bestuursleden over. In de loop van 1993 zijn er regel matig berichten geplaatst in de W4 en in De Heraut. 1994 De ledenvergadering werd nauwelijks bezocht en dat was jammer, omdat we iemand van het hoofdbestuur hadden uitgenodigd. Henk Ursem en Jo Mensen zijn op 15 juli 1994 er echt mee gestopt. Theo Moras heeft de voorzittershamer overgenomen. Voor de jaarlijkse kinderkampen zijn geen aanmeldingen binnen gekomen. Al een paar maanden is men bezig om de afdelingen van Waarland, Tuitjenhorn en Warmenhuizen per 1 januari 1996 samen te voegen. Met kerst kregen alle leden nog een Edammer kaasje en een kalender. Dit was iets meer dan de vorige jaren, omdat het waarschijnlijk de laatste keer is dat de afdeling Waarland, 't Veld en Zijdewind dit doet. De zomerverzilvering voor het RBS ((Vakantie)RechtenBe- heerSysteem) was voor het eerst anders, omdat het geld automatisch werd overgemaakt. Wat er allemaal nog meer gaat veranderen, is niet geheel duidelijk, maar daarover wordt nog bericht in De Heraut en de W4. Dit laatste verslag in het notulenboek werd onder tekend door R. Schuit en Th. J. Moras. Hoe de samenwerking met Tuitjenhorn en Warmenhuizen is verlopen, hebben we niet echt kunnen achterhalen. In de notulen van de vergadering in februari 1994 van de afdeling Tuitjenhorn lezen we dat er in die vergadering werd gesproken over een fusie tussen Waarland, Warmenhuizen en Tuitjenhorn. In de notulen van 24 februari 1995 staat er in hetzelfde notulenboek dat de fusie zo goed als afgerond is en op 27 december houdt de afdeling Tuitjenhorn haar laatste vergadering. Aan het eind van deze notulen staat: „Wel, dit is de laatste bladzijde van dit boek. I. v. m. de fusie komt er een nieuw notulenboek voor een nieuwe start die verder gaat onder de naam: afdeling Harenkarspel". Henk Ursem laat zien dat hij 40 jaar lid is van de bouwvakarbeidersbond St. Joseph

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2012 | | pagina 17