12 mei 1986 Deze jaarvergadering werd gehouden in zaal Land- mans Welvaren van Klaver te Zijdewind. Aanwezig waren: voorzitter Henk Ursem, penningmeester Piet Wit, secretaris Dirk Bruin, propagandist Joop Klaver, bestuurslid Jo Mensen, bestuurslid Wim Smit, districtbestuurder Jan Walrecht en een aantal leden. Er zijn 143 leden, maar de opkomst is zeer mager. Het verslag van de jaarvergadering van vorig jaar is via een kopietje gelijk met de uitnodiging aan alle leden bezorgd. Piet Wit en Joop Klaver worden herkozen en Kees Ligthart krijgt als opvolger Theo Moras. Er komt een jeugdlid, Cor de Wever, die stage gaat lopen in het bestuur. Piet Bakker denkt dat er weinig leden op een vergadering komen, omdat in elke vergadering gezocht wordt naar nieuwe bestuursleden en dat is een drempel voor velen. Verder vindt hij zijn loon- specificatie een doolhof. Bertus Klos vindt dat deze vergadering een discussieavond zonder uitslag is. Jan Walrecht houdt het op een 36-urige werkweek en denkt dat de ATV als volgt wordt ingevuld: 9 dagen werken en 10 dagen vangen. Jo Mensen vraagt of het FNV-magazine een ledenblad is of een verlengstuk van de PvdA. Sjaak Schram ziet veel bouwwerken zonder steiger. Dit moet volgens de Arbo-wet gemeld worden. Na het verdwijnen van de koppelbazen ziet Jo Mensen ook graag het vertrek van de onderaan nemers. 16 oktober 1987 Feestavond, spellenavond, in de Posthoorn van Piet Apeldoorn te Waarland. Behalve het gehele bestuur, districtbestuurder Herman van de Haar, zijn vervanger Piet de Veth uit Schagen waren er ongeveer 60 leden. Het aantal personen, dat lid is van onze afdeling, is gegroeid naar 166. Piet de Veth sprak over de sociale voorzieningen, spelde insignes op bij diverse jubilaris sen en de dames kregen een bos bloemen. Rond half tien begon de Oudhollandse spelletjesavond. Het was wel gezellig, maar is dit de bedoeling van een jaarvergadering? 28 oktober 1988 Feestvergadering in de Vriendschap van Peg Doodeman te 't Veld. Het gehele bestuur en de districtbestuurder Herman van de Haar waren aanwezig. Het aantal leden is 169 geworden. Herman de Haar huldigt 5 jubilarissen en spreekt over het ontwerp voor een nieuwe CAO. De bond wil meer arbeidsplaatsen, dus minder WW-ers en koopkrachtverbetering. Omdat er geen tegenkandidaten waren, werd Jo Mensen weer gekozen. 21 maart 1989 Deze ledenvergadering werd gehouden in het café De Derde Sprong te 't Veld. Aanwezig waren het gehele bestuur en de districtbestuurder Louis Groen. De kascontrole is gehouden door Dirk Bruin, secreta ris, en Henk Ursem, voorzitter. Louis Groen bespreekt de belastbaarheid van de vakantiebonnen en de nieuwe CAO. Hij vindt dat er goede afspraken zijn gemaakt over de verhoging van het loon en het verbod om asbest te gebruiken. Verder huldigt hij voorzitter Henk Ursem door hem de gouden speld op de revers te prikken en bij Jo Mensen de zilveren. Beiden kregen van Piet Wit een fruitmand, een enveloppe met inhoud en een bloemetje voor de dames. 6 april 1990 Deze jaar(feest)vergadering was in het café van Jan Nolten te Waarland. Van het bestuur had alleen Theo Moras zich afgemeld. Rayonvertegenwoordiger Piet Veth was aanwezig om te spreken over de 36-urige werkweek, de loonsverhoging, de twee wachtdagen bij ziekte en daarna toch weer 100%. Bovendien had hij een aantal speldjes meegenomen. Ook de voorzit ter huldigt de jubilarissen, de gebroeders Plak, door ze een presentje te geven. Ook de penningmeester, die niet van koude drukte houdt, wordt toegesproken. Hierna komen de „40-jarigen" aan bod. Martin van der Eng en Willem Blankendaal worden bedankt voor hun trouwe lidmaatschap en de dames voor het bijeen schrapen van de contributiegelden. Omdat er geen tegenkandidaten zijn, blijven de huidige bestuursleden aan. Wim Smit vraagt wat er met je pensioenrecht gebeurt als je zelfstandig wordt. Het pensioenrecht wordt dan niet uitgebouwd, maar het wordt vanaf je 65e uitbetaald. Jaap Smit heeft een vraag over de Op het VZV-veld bij Dorus Meester achter het patronaatsgebouw zien we staand: Jan Bruin (getrouwd met Leny Jong), Arie Bruin, Piet Ligthart (Perl), Jan Koomen uit de Kampen en Piet Bijwaard. Daaronder vinden we Henk Ursem, Gert Veldman, Wim Kieft en Dirk Burger

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2012 | | pagina 16