1977, 1978, 1979,1980 en 1981 Er zijn geen notulen van deze jaarvergaderingen gemaakt. 23 maart 1982 In het café van Jan Nolten waren 27 leden, inclusief het bestuur, aanwezig. Het bestuur bestond uit: voorzitter W. de Wever, 1e secretaris Dirk Bruin, 2e secretaris Joop Klaver, penningmeester P.V. Piet Wit, bestuurslid Cees Ligthart, bestuurslid Jan de Wever, bestuurslid Jan Wijnker. Ook districtbestuurder Jan Walrecht was uitgenodigd en geeft uitleg over zijn functie in dit district en omschrijft enkele voorbeelden, zoals cursussen, cao's, de nieuwe loonstructuur, acties, onderscheidingen, overleg met gemeentes en het rijk. Hij geeft ook infor matie over de PV-er die in 9 van de 10 gevallen een dubbelfunctie heeft. (PV-er: Plaatselijke Vertegenwoor diger) De secretaris sprak over Antoon Duimel die van 1951 tot 1961 secretaris was en over Jan de Wever die voorzitter was geweest in de jaren 1945 - 1949 en 1952 - 1975. Ook de penningmeester had een heel kort verhaal, omdat hij nog maar 7 weken in functie was. Na de koffie wordt er gesproken over het 50-jarig bestaan in 1983. Jan Walrecht heeft het daarna nog gehad over de ziektewet en over stakingsacties. Hij verwacht immers een lange hete zomer. 8 mei 1983 Op deze feestavond in het café van Van der Gulik waren ongeveer 110 personen aanwezig. Voorzitter W. de Wever was zonder afbericht afwezig. De zes andere bestuursleden waren er wel. Ook Jan Walrecht was uitgenodigd. 's Middags was het bestuur met een fruitmand naar de heer Jo Jaspers gegaan, omdat hij vanaf de oprichting lid van de afdeling was. Jo was verhinderd om op het jubileumfeest te komen. Om 5 uur droeg pastor J. van der Linden een mis op ter nagedachtenis van de levende en overleden leden van de bouw- en houtbond. 's Avonds heette Piet Wit iedereen welkom, maar vooral de oud-bestuurders An- toon Duimel, Jan Kooy, Nic Koomen en Jan de Wever. Zij allen kregen een presentje aangeboden. Ook Henk Ursem, die enkele liedjes zong, werd gehuldigd. Jan Walrecht sprak over het nieuwe bestuur dat goed naar buiten trad. Dat was te merken aan de groei van het aantal leden. Verder had hij het over het samengaan van verschillende bonden. De afdeling van Nieuwe Niedorp uitte lof voor onze afdeling en Simon van Diepen deed dit namens het A.G.V. St. Deus Dedit. Om 22.30 uur begon het rad van avontuur met vele prijzen. Henk Tamis en mevr. Wijnker wonnen kaartjes voor de afscheidswedstrijd van Willem van Hanegem. Jaap Smit won de middenstandsbon van f 100. Enkele leden deden nog stukjes en voordrach ten. De muziek werd verzorgd door de Mixers. 16 februari 1984 In zaal Nolten waren zeer weinig leden aanwezig, wel de volgende bestuursleden: Henk Ursem (interim voorzitter), penningmeester Piet Wit, secretaris Dirk Bruin, propagandist Joop Klaver en bestuurslid Jo Mensen. Bestuurslid Kees Ligthart had zich afgemeld. Er werd een vraag gesteld over het bestuur omdat er twee bestuursleden hebben bedankt. Willem de Wever is afgehaakt, terwijl we niet weten waarom. Jan Wijnker bedankte als lid omdat hij het niet eens was met het landelijk beleid. Dit kost hem ook zijn bestuursfunctie. De kascontrole werd uitgevoerd door Jo Mensen en Cees Ligthart. Volgend jaar zullen Jo Mensen en Willem Smit de kas controleren. Omdat er zo weinig leden waren, werden de kandidaten res pectievelijk voorzitter (Henk Ursem) en bestuurslid (Jo Mensen). Districtbestuurder beantwoordde nog enkele vragen over de huurbelasting en de vakantiebonnen. 11 februari 1985 Deze jaarvergadering werd gehouden in zaal de Vriendschap van Peg Doodeman in 't Veld. Het bestuur was op Jo Mensen na volledig aanwezig. Na de opening staat de voorzitter stil bij het overlijden van ons lid André Dekker. Er zijn nu 117 leden dankzij onze werfactie tijdens de zomerverzilvering. Districtbestuurder Jan Walrecht sprak over het cao-loon, de vergoedingen en de reisuren. Men vindt het basisloon te laag. Ook wordt er gekeken naar de ATV-mogelijkheden. (ATV: ArbeidsTijdVerkorting) De werkgevers wil in de wintermaanden een werkdag van 7 uur en in de zomer 9 uur. Anderen willen de kerstvakantie verlengen. Werknemers zien liever eens in de 14 dagen een vrije dag. Kees Ligthart wil vanwege ATV niet 5 maar 4 dagen per week werken. Leo Hayette vraagt naar de hoogte van de uitkering van de ziektewet. Dat is 100%, maar als je uit de WW komt, dan is het de eerste 14 dagen 80% en daarna 100%. Flip Nijkamp vraagt of de berekening van het Sociaal Fonds Bouwnijverheid wel klopt. Volgens Jan Walrecht is de regeling van de ziektewet naar de WW juist toegepast. Martien van der Eng wil weten waarom de bonden niet eerder actie hebben gevoerd voor een hoger basisloon. Dat is volgens Jan Walrecht wel degelijk gebeurd. Dirk Bruin ziet verschillen in de hoogte van de contributie bij de verschillende bonden. Dat komt door de inhoud van het dienstenpakket. V.l.n.r. staand: Annie Molenaar, de schoonmoeder van Riet Ursem, vader Nico Ursem, Moeder Nel Ursem-Moras en Henk Moras. voorste rij: Jan Bakker (bekend VZV voetballer), Riet Ursem, Trien Ursem, Klaas Ursem, Trien Hink en Cor Ursem

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2012 | | pagina 15