afdeling Oude Niedorp In het tweede boek staan de notulen van de vergaderingen vanaf 15 december 1950. We vatten daaruit weer de belangrijkste zaken samen. Feestvergadering 1965 Onder het genot van koffie met gebak heette voorzit ter ook de heer J. de Nijs van harte welkom. Die draaide een leuk filmpje over het moderne bouwen. Hij sprak ook over het jongerenwerk en de nodige orde en regel in het bouwbedrijf. Hij dankte jeugdleider Ursem voor zijn zorg voor de jongeren. Voorzitter Jan de Wever feliciteerde H. Ursem met het behaalde diploma voor jongerenwerker. 25 maart 1966 Er waren 29 van de 110 leden aanwezig. In kas was f 385. De opnieuw gekozen voorzitter lichtte de nieuwe C.A.O. toe. Er werd gevraagd of de loonsver hoging ook merkbaar zou zijn in de vakantiebonnen. Het antwoord was bevestigend. Daarna sprak H. Ursem nog over het jongerenwerk. De voorzitter roerde aan het eind van de vergadering ook nog het nozemprobleem aan. Dat viel volgens hem wel mee. Beter lang haar dan kortzichtig was zijn mening. Feestvergaderingen 1967, 1969 en 1970 Er zijn geen notulen gemaakt in deze jaren. 20 november 1970 De heer Janmaat was uitgenodigd om te praten over de aaneensluiting van NVV, NKV en CNV. Ook sprak hij over betere sociale voorzieningen ondanks de groei van de welvaart. De heren J. de Wever, C. Ursem, W. Jaspers, J. Bos, P Ligthart en J. Kooi kregen een speldje omdat zij 25 jaar lid waren van de bond. Feestvergaderingen van 1971, 1972, 1973 en 1974 Er waren geen notulen in die jaren gemaakt. Jaarvergadering 1975 Aanwezig was districtbestuurder Verhaar, die zich zorgen maakte over de grote werkloosheid en die ook moeilijk was op te lossen. Vroeger werd iedereen aangespoord om in de bouw te gaan werken, maar nu zijn er te veel bouwvakkers. Gelukkig zijn er sociale voorzieningen. Toch was de heer Ursem boos op het S. F. B. (Sociaal Fonds Bouwnijverheid), omdat men in veel gevallen 13 weken of langer moest wachten voordat men een normale betaling ontving. De heer Verhaar huldigde de volgende jubilarissen: W. Blan- kendaal, M. van der Eng en H. Ursem. 16 januari 1976 In het café van Blankendaal waren aanwezig 2 bestuursleden, 6 leden en de heer Knol, afgevaardigde van de bond. Men vond het triest dat er zo weinig leden aanwezig waren. Zelfs een paar bestuursleden hadden geen afbericht gegeven. De penningmeester vroeg aan de leden om de contributie zo veel mogelijk automatisch over de bank of de giro te storten. De voorzitter en de secretaris waren niet herkiesbaar, maar de stemming werd natuurlijk uitgesteld. De heer Knol sprak over het samengaan van bonden en vond dat socialisme en katholicisme veel dichter bij elkaar stonden. De economie was niet zo rooskleurig en daarom moesten we een eenheid vormen. 9 april 1976 Ook dit jaar was de heer Knol uitgenodigd om te spreken over de bestuurbaarheid van de afdeling. Hij vond dat er weinig wederzijdse actie was, ook niet van het kringbestuur. Sommigen hebben zelfs een betaalde functie. Als niemand zich beschikbaar stelt voor een bestuursfunctie, kunnen we de afdeling wel sluiten. Hij gaf ook uitleg over de werkzaamheden van een voorzitter, een secretaris en een penningmeester. Hierna volgde de verkiezing. W. de Wever nam het voorzitterschap van zijn vader over, H. Droog werd de nieuwe secretaris en N. Smit en C. Ligthart werden bestuurslid. DEEL 4 (SLOT) De R.-K. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph, Staand zien we: Gert Jaspers uit Waarland, aannemer Cor Zutt uit Eenigenburg, Henk Ursem en Ton Volkers. De onderste twee ^4 personen zijn Wim de Wever en Piet Bakker (van Cornelia Bakker)

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2012 | | pagina 14