Stond er dan nog een winkel op de Strobuurt? Ja zeker, maar geen kruidenier, maar een tabakswinkel voor sigaren, sigaretten, tabak, shag en pruimtabak. Deze winkel bestond vanaf 1928. Je kon er ook terecht voor pijpen, pijpen van kalk en doorrokertjes. Dat waren pijpen, waar na enige tijd een beeltenis op de kop verscheen. Ook kon men daar nog religieuze beelden kopen, zoals Heilig Hart- en Mariabeelden, kerkboeken en rozenkransen. Hier was ook een schildersbedrijf gevestigd. Ook het behangwerk en het zetten van glas werd door dit bedrijf verzorgd. Het was dus een vrij drukke buurt zo aan het begin van het dorp. Het schildersbedrijf en de tabakswinkel waren van Hein van der Eng. Hein was geboren in Akersloot op 26 januari 1889. Hij was een zoon van Jan van der Eng en Elisabeth Mooi. Vader Jan was volgens de stamboomgegevens dagloner, schilder en machinist van het watergemaal in Akersloot. Deze Hein kon heel goed tekenen en had ook oog voor de natuur, vooral voor bloemen en planten. Toen hij de school kon verlaten, heeft hij de keus gemaakt om schilder te worden. Zo geraakte hij dan op elfjarige leeftijd bij een schilder in opleiding. Hij was de gehele week van huis en had daar kost en inwoning. Elke maandag vroeg om vier uur vertrok hij en was dan om zes uur bij baas Co Druiven in het dorp Limmen. Op zaterdag werkte hij tot zes uur, daarna was hij vrij. Hij moest dan ook weer twee uur naar huis tippelen. De fiets bestond in die tijd nog niet voor de gewone werkman. Hier en daar zag men ze wel rijden, maar voor de gewone man was dit luxe vervoermiddel onbetaalbaar, dus onbereikbaar. In het eerste jaar van zijn opleiding was het een mooie zomer en was er veel werk buiten aan verschillende woningen. Tijdens het schrapen, schu ren en gronden zag je hoe zo'n woning of boerderij opknapte. Dat gaf je dan een enorm goed gevoel. Maar na een paar weken, als de grondverf was door- gedroogd en het afgeschilderd moest worden, was de lol er wel wat vanaf. Dan moest men schilderen met dikke taaie standgroen en andere glansverf, die ook zo dik en slecht smeerbaar was. Het gaf natuurlijk een DEEL 2 De Strobuurt Woonhuis van Martien van der Eng. Vroeger van Hein van der Eng. Achterzijde woonhuis Hein van der Eng te Akersloot.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2011 | | pagina 10