(oorwoord Geachte abonnee, Wij zijn dikwijls geneigd doelen te stellen als stimulans om bepaalde zaken te realiseren. Bij de viering van ons tienjarig bestaan eind 2009 was onze vurige wens de 400e abonnee te kunnen bijschrijven in ons bestand. Halfweg 2009 zaten we op een aantal van 340 en in september was dat al gestegen tot 369. Na het verschijnen van de diverse nummers in 2010 liep het aantal sterk naar de 400, maar we bleven tegen dat streefgetal hangen. Nu voorjaar 2011 hebben we onze 400e abonnee kunnen verwelkomen. Op dinsdag 15 maart jl. hebben we mevrouw Vera Groenland-Post uit Heerhugowaard in de Vriendschap in de bloemetjes gezet. Zij ontving van ons bloemen, de laatste drie nummers van ,,'t Is mooi weest" en twee exemplaren van de dvd's die wij bij gelegenheid van ons eerste en tweede lustrum hadden uitgebracht. Feest dus voor onze stichting ook omdat ons abonneebestand maar blijft groeien en wij nu streven naar het volgende honderdtal. Op naar de 500. Ook ons najaarsnummer kreeg een goed onthaal. Helaas moeten we ons excuseren voor het laatste artikel over de Jacoba-hoeve in Moerbeek. Door tal van omstandigheden ging dat artikel de mist in en wij betreuren dat ten zeerste. Onze welgemeende excuses aan het adres van de familie Stammes en Wit. In deze editie kunt u een herziene versie lezen. Verheugend is dat wij twee nieuwe medewerkers kunnen verwelkomen. Gerard Goudsblom die veel werk verzette bij de viering van ons tweede lustrum, gaat zich met tal van technische zaken belasten om ons technisch optimaal beeldmateriaal te verstrekken. Dat komt ons blad ten goede. Verder hebben we Jan Beuker, voormalig hoofdonderwijzer van de Mariaschool, bereid gevonden voor ons blad een serie artikelen te schrijven over de geschiedenis over het onderwijs in de meest brede zin. In deze editie treft u van hem een artikel aan over het onderwijs in Moerbeek en Zijdewind. Verder start een serie over een markante persoonlijkheid in onze gemeenschap en kunt u genieten van een serie over „De strobuurt" in 't Veld. Kortom wij willen u weer een boeiend nummer bieden en wij roepen onze abonnees leden te werven voor onze stichting. Na elk nummer krijgen wij telkens weer complimenten over al die verhalen van vroeger. Daarvan willen wij u deelgenoot van maken. Veel leesplezier! Drs. Jan J. Jong, voorzitter.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2011 | | pagina 3