s V/O rung j-erftuirtj d en kade H.A. Veertien dagen had Pieter Stammes de boerderij in Moerbeek in zijn bezit, toen deze afbrandde door kortsluiting. In 1939 is hij weer opnieuw gebouwd en kreeg de boerderij de naam „Jacoba-hoeve". Pieter Stammes was een zeer ondernemende zaken man. In augustus 1916 heeft hij een arbeidershuis met bouwland aan de Hogebieren gekocht. Verder ook nog een boerderijtje met schuur en weiland, gelegen naast Westermoerbeek 5. Heel gauw verpachtte Pieter Stammes de boerderij aan zijn schoonzoon Arie Mooij en dochter Neeltje Stammes, telkens voor zes jaar. De jaarlijkse pachtprijs was f 2.420,- voor de huisman woning met bijgebouwen erven ,tuin en weiland. De pachter moet zorgen voor behoorlijk onderhoud, schoonhouden, herstelling en eventuele vernieuwing, verven of oliën van scharnieren,sloten, luiken, ruiten, elektriciteit, gas en waterleidingen aanbehoren. pijpen, bakken, putten, schoorstenen, goten ,hekken, afrasteringen, heiningen, duikers, bruggen, vlonders en dergelijke. Tot 1970 pachtte Arie Mooij de Jacoba-hoeve, maar kreeg geen verlenging meer. Pieter Stammes woont in Schagen aan de Laan en zoon Meijert Stammes met echtgenote wonen aan de Hogebieren in de „Cornelia hoeve". Meijert en Marie Stammes kregen 5 kinderen Piet, Aat, Wim, Co en Jeanet Stammes. Meijert, de zoon van Pieter heeft Westermoerbeek 5 en 7 gekocht van zijn vader in 1970. Het staat even leeg, maar verhuurt het voorhuis tijdelijk aan Jaap en Afra Duyvis. Op de koegang staan er koeien die gemolken worden door Piet en Wim samen met zijn vader op de Hogebieren .Er breekt in 1975 een schoorsteenbrand uit. Er ontstond wel even paniek, maar de schade viel gelukkig mee. In 1977 bouwen vader Meijert en zonen Piet en Wim een loopstal aan de Hogebieren achter de boerderij de „Cornelia Hoeve". De koeien van Westermoerbeek gaan daar ook naar toe. Het wordt nu gebroeders Stammes. Maar ook in 1977 trouwen Wim en Gerda zij gaan wonen op de „Jacoba-hoeve" in Westermoerbeek. Zij krijgen twee kinderen: 1. Arjan (geboren in 1978) gehuwd met Susanne in 2004. Zij krijgen drie zonen Joep,Teun en Dirk en wonen aan de Moerbeek 24, wat voorheen van Neeltje Waiboer (Bunder) was. 2. Ingeborg (geboren in 1981) samenwonend met Chris en hebben één dochter Robi. Zij wonen aan de Moerbeek 1. In 1992 is het bedrijf van de gebroeders gesplitst. Wim is verder gegaan op de Jacoba-hoeve en in het jaar 2000 is zoon Arjan in het bedrijf gekomen. Intussen is de stal verlengd en de melkput vernieuwd. Zo zetten vader en zoon het bedrijf voort. Stammes-Pluister, Jacoba-hoeve, 2010 De boerderij in 1960 K v.l.n.r. Marie Stammes-Kooyman, Pieter Stammes en Meijert Stammes

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2011 | | pagina 21