De eeuwenoude boerderij van de familie Jan Wit staat op de Blokhuizen (gemeente Niedorp). Jan Wit Sr. kwam over als een rustig en niet zo'n spraakzaam man, maar was wel een evenwichtig persoon. Hij was geliefd in zijn gezin, in het verenigingsleven en op maatschappelijk en kerkelijk gebied deed hij zeer verdienstelijk werk. Hij had een groot geloof. In 1900 was hij armmeester en in 1926 kerkmeester van de parochie St. Martinus te 't Veld. Op 22 maart 1904 werd hij gekozen tot bestuurslid van de Coöpe ratieve Boerenleenbank Zijdewind in oprichting. Hij was actief in de K.V.P. en in 1918 werd hij raadslid en wethouder namens deze partij in de gemeente Oude Niedorp. Dat betekende verantwoordelijk werk. In het gehucht Blokhuizen achter Zijdewind richting Schagen, waar Jan Wit woonachtig was, heerste een hechte gemeenschapszin onder de nabij wonende buren. Een spreekwoord zegt: „Een goede buur is beter dan een verre vriend". vooral wanneer er leed was op de buurt. Na het overlijden van vier kinderen in de bloei van hun leven, en na het overlijden van zijn echtgenote, werden de aangiften gedaan door de buren van Jan Wit, te weten: Dirk Oud (winkelier), Arie Bakker, Jacob Suiker, Jan Blankendaal, Cornelis van der Kroon en Willem Borst (veehouder/landbouwer). In 1921 heeft Willem Borst eens gezegd tegen Jan Wit: „Het loopt je wel tegen in je leven", waarop hij zei „Ja Willem, dat is zo, maar geen mens doet het je aan". Met al deze tegenslagen kwam de armoede de deur in en was het af en toe zeer moeilijk om aan de financiële verplichtingen te voldoen. Jan Wit en Antje Wijnker kregen 9 kinderen Jan: Neeltje, Pieter, Dieuwertje, Cornelis, Antje, Anna, Catharina en Theodorus Johannes. In 1902 overlijdt Antje. Ze was 1 jaar oud en in 1918 overlijdt de vrouw van Jan. Vier kinderen zijn overleden aan tuberculose: in 1921 Neeltje 27 jaar, in 1923 Anna 19 jaar, in 1925 Dieuwertje 26 jaar en in 1929 Cornelis 29 jaar oud. Pieter Wit, geboren op 31 mei 1896, trouwde met Maria Cecilia Hoedjes, geboren op 22 november 1904. De eerste jaren van hun huwelijk woonden ze in het achterhuis van Jan Wit, de vader van Pieter. Van de koeien en de varkens naar de bollen 1904 Blokhuizen

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2011 | | pagina 16