Vanaf die tijd was hij erevoorzitter. Hij toonde zich in een lange reeks van jaren de juiste man op de juiste plaats. Met een heldere visie op de diverse zaken en heldere bewoordingen wist Willem de mensen te prikkelen om tot de juiste daden over te gaan. Met de nodige kennis controleerde Willem de bankboekjes terdege alvorens over te gaan tot het verstrekken van een financiering. Zeer veel mensen moesten in positieve zin met Willem van doen hebben gehad. In 1954 werd het 50-jarig bestaan van de R.-K. Coöperatieve Boerenleenbank gevierd. In het gedenk boekje werd Willem van alle kanten geprezen om zijn inzet, vertrouwen en goede samenwerking. Voorzitter Willem bracht bij deze gelegenheid naar voren zeer dankbaar te zijn in het vertrouwen van de leden en dat van de actieve kassiers. De feestdag begon met een gezongen Heilige Mis in de Martinuskerk, gevolgd door een broodmaaltijd in café Kramer (de Vriend schap). De receptie werd gehouden in Landmans Welvaren van de weduwe G. Ligthart (tante Nel) te Zijdewind. Bij de feestelijke vergadering in 1954 waren de volgende oprichters nog in leven: Hendrik Wit, J. Bakker, D. Dekker, A. Doodeman en Jaap Wit. Willem Keesom heeft samen met zijn bestuur heel wat moeilijkheden overwonnen. Hij had een enorme hekel aan langdradigheid en hij hield zeker niet van gezeur. Tijdens de stijlvolle jubileumavond bracht Willem naar voren dat Frans Jong in accuratesse niet onderdeed voor zijn broer Dirk die naar Canada was geëmigreerd. Op 11 januari 1967 passeerde de bank de 5 miljoen gulden aan spaargelden. De toen tweejarige Mariska Moras kreeg 100 gulden uitgereikt uit handen van voorzitter Willem Keesom, omdat zij de 5 miljoen compleet had gemaakt. Vader Keesom wist tijdens vergaderingen mensen nog al eens terecht te wijzen als hiertoe aanleiding was, aldus Arie. Ook kwamen er wel mensen bij Willem thuis, als zij een grote investering wilden doen via de Boerenleenbank. Legendarisch is het verhaal van Arie Goudsblom die een dure frees had gebouwd. Hij wilde daarvoor een schuur bouwen. De aanvraag werd naar de Centrale Bank verstuurd, maar helaas werd de aanvraag afgewezen. Willem ging met deze afwijzing echter niet akkoord. Hij vond dat de heer Goudsblom moest worden geholpen. „Hij wil zijn bedrijf opbouwen, daarom verstrek ik hem de lening", zei Willem. Dit gebeurde ondanks het feit dat enkele leden bezwaar maakten tegen de lening. Niemand kon op tegen de grote overtuigingskracht van Willem. We bezochten garage Kramer te Zijdewind. Jan Kramer vertelde dat hij wilde uitbreiden. Hij ging naar Willem Keesom die aan het melken was. Jan stak zijn verhaal af en Willem luisterde. Ondertussen ging hij verder met melken. Toen Jan klaar was met zijn verhaal en Willem zijn melkkrukje omdraaide, antwoordde Willem: „Je moest je gang maar gaan Jan." Willem stond pal achter het initiatief van hard werkende mensen. Je zou haast geneigd zijn hem de term „denktank" toe te dichten. Het laatste dat Willem Keesom nog voor de bank heeft gedaan was in 1973 met de opening van sportpark „De Kogge", toen hij Piet Berkhout vroeg of hij zitting wilde nemen als toezichthouder van de raad van bestuur bij de bank. Dat gebeurde ook. In 1972 was Willem Keesom 25 jaar lang voorzitter van de bank. Als dank kreeg hij samen met zijn vrouw Jansje Ruiter een vliegreis naar Canada aangeboden. Daar bezochten ze hun dochter Trien die daar samen met Arie Groot woonde. Bij zijn afscheid sprak Willem mooie woorden: „Je hebt iets gekregen dat je per soonlijk niet verdient, omdat je het werk samen doet." Hieruit blijkt eens en te meer welk een helder denkend mens Willem Keesom was. Bij zijn afscheid in 1972 ontving hij de zilveren legpenning van de organisatie van de Rabobank. Tevens werd hij benoemd tot erelid en erevoorzitter van de Rabobank Zijdewind -'t Veld. Wihelmus Johannes Keesom overleed op 22 februari 1982 Johanna Maria Keesom-Ruiter overleed op 25 september 1982 In 1958 bezoeken Willem Keesom en Jansje Keesom-Ruiter hun dochter Bets in Canada. De derde en vierde persoon van rechts

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2011 | | pagina 15