L.T.B. werd opgericht. Willem Keesom werd in 1935 gekozen tot voorzitter. Later zou men op het gebied van de veeteelt nog veel van Willem horen. Hij werd in 1934 voorzitter vakgroep veehouders en kort na de oorlog algemeen voorzitter. Op 15 december 1915 volgde er een afdeling voor tuinders. In 1935 trad Willem toe tot het bestuur. Gedurende de periode 1948-1953 was Simon de Boer voorzitter. Op 11 augustus 1953 kondigde hij zijn vertrek aan. Hij dankte het bestuur voor de goede verstandhouding en samenwerking. De heren Willem Keesom en Dirk Stadegaard bedankten de scheidende voorzitter. Bestuurslid Arie Wijnker bracht de voorzittersvacature in tijdens de vergadering. Hij vond Willem Keesom de meeste geschikte figuur voor het invullen van het voorzitterschap. De heer Keesom betwijfelde dit echter, maar op de ledenvergadering werd hij met algemene stemmen gekozen tot voorzitter. De periode dat Willem Keesom voorzitter van de L.T.B. was (1953) Op 11 januari 1955 bracht Willem op oogstdankdag in zijn openingswoord naar voren verheugd te zijn met de grote opkomst van de leden. Niet alleen vanwege de heerlijke ontbijttafel, maar vooral vanwege de Heilige Mis die werd gehouden. Hij gaf aan dat deze Heilige Mis onder totaal andere omstandigheden zou worden gevierd. Het doordraaien van veel landbouwproducten was het jaar daarvoor schering en inslag. Dat jaar brachten de producten veel hogere prijzen op. Reden te meer om Hem te danken die zoveel wasdom gaf. Op 12 oktober 1975 bestond de L.T.B. 't Veld/ Zijdewind 60 jaar. Dit feit werd in januari 1976 gevierd. Willem Keesom werd gehuldigd, omdat hij 50 jaar trouw lid was geweest. Hem werd de gouden erespeld uitgereikt samen met Dirk Stadegaard. Gedurende de lange reeks van jaren die Willem Keesom doorbracht bij de L.T.B., heeft hij heel duidelijk zijn glasheldere mening kunnen overbrengen naar zijn bestuur. Zijn inzichten waren vooral gericht op de toekomst. Zijn raadgevingen aan boeren en tuinders gaven hen een steuntje in de rug. Velen klopten decennia lang aan bij Willem voor advies. In 1969 deed zich weer een mutatie betreffende het voorzitterschap voor. De heer Keesom, die 34 jaar lang bestuurslid was geweest, waarvan de laatste 16 jaar als voorzitter, trad af en stelde zich niet meer herkiesbaar. Dit vanwege het feit dat hij zijn werkzaamheden in het bedrijf had beëin digd. Hoewel dit feit door de leden werd gerespec teerd, zag men hem met lede ogen gaan. Zijn plaats werd ingenomen door Dirk van der Fluit uit Zijdewind. Arie Berkhout werd gekozen tot bestuurslid. Willem Keesom werd benoemd tot erelid van de L.T.B. en ontving uit handen van de heer J. Elders namens het hoofdbestuur de gouden erespeld. Willem Keesom was tot aan zijn overlijden in 1982 57 jaar lang lid van de L.T.B. geweest. Willem Keesom en Jansje Ruiter hebben drie maal een reis naar Canada gemaakt om hun dochter Trien te bezoeken die daar woonde met Arie Groot: in 1958, 1973 en 1978. Tot slot het ontstaan van de boerenleenbank en Willem Keesom In 1904 werd op initiatief van de boerenbond de Boerenleenbank opgericht. Op 10 februari 1904 werd de oprichtingsakte ondertekend. In 1940 trad Willem Keesom toe tot de Raad van Toezicht van de bank. In 1945 werd hij bestuurslid en op 11 augustus 1947 werd hij gekozen tot voorzitter van de bank. Dit bleef hij 25 jaar lang tot 1972. In verband met het bereiken van zijn zeventigjarige leeftijd moest hij terugtreden. Symposium Uitwaterende Sluizen met hoogheemraad Willem Keesom achter de tafel uiterst rechts Voor ziin vele werk voor gemeenschap en kerk ontving Willem Keesom tiidens de opening van Maria Mater in 't Veld de pauselijke onderscheiding Pro Eclesia et Pontifice

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2011 | | pagina 14