bedacht door kapelaan Fritschy. Het eerste bestuur werd gevormd door de volgende leden: voorzitter Willem Keesom; secretaris Frans Jong; penningmeester B.H. Broxterman; pastoor De Brabander, lid; Thijs Hoebe, lid. Architect Rus uit Heiloo was de ontwerper van het ge heel. Tijdens de opening op 11 oktober 1963 ontving Willem Keesom de onderscheiding „Pro Eclesia et Pontifice" voor het vele werk dat hij de afgelopen jaren voor de kerk en de gemeenschap had verricht. Deze onderscheiding vormde de kroon op het werk van Willem Keesom. Overzicht functies van Willem Keesom 1954 -1961 kerkmeester en lid van het kerk en schoolbestuur; 1955 -1963 voorzitter van het varkensstamboek te Alkmaar; 1958 -1965 vice-voorzitter van de C.Z. melkfabriek te Lutjewinkel; tevens afgevaardigde van de boter- en kaascontrole; 1959 lid van de voorbereidingscommissie Wit-Gele-Kruisgebouw. 1952 Willem Keesom en het Hoogheemraadschap van Uitwaterende Sluizen in Kennemerland en West Friesland Het ontstaan hiervan houdt verband met de water staatkundige situatie van Hollands Noorderkwartier in de 16e eeuw. De afwatering naar de Zuiderzee, later het IJsselmeer, verliep tot ver in de 20e eeuw op natuurlijke wijze. Er waren nog geen gemalen. Bij eb vloeide het water eenvoudig weg naar de Zuiderzee, 13 hetgeen bij zware regenval en een sterke oostenwind waterproblemen gaf. De bemaling is eeuwenlang een twistpunt geweest tussen de eigenaren van de droogmakerijen en die van de polders. Deze laatste groep was meestal behoorlijk armlastig. Pas in 1960 werd het besluit genomen om bij Zaandam en Den Helder een nieuw gemaal te gaan bouwen. Dit kwam in 1967 gereed. Het Hoogheemraadschap is belast met het beheer van twee boezems, namelijk de Schermerboezem en de Verenigde Raaksmaats- en Niedorperkoggenboezem. Een boezem bestaat in principe uit een aantal vaarten en kanalen die met elkaar in verbinding staan. Daar de vervuiling de laatste jaren sterk toenam, moesten de voornoemde gemalen snel worden gebouwd. Bestuursvorm De oude structuur werd 1886 vervangen door een nieuwe. Het bestuur bestond uit een dijkgraaf en zes hoogheemraden. Willem Keesom was vanaf 1957 tot 1972 „hoogheemraad". Zij vormden het dagelijks bestuur en werden voor zes jaar benoemd door de Kroon. Daarnaast waren er een twintigtal hoofdingelanden. Die werden gekozen voor zes jaar. Willem Keesom was van 1952 tot 1957 hoofdingeland. Elk van hen vertegenwoordigde een bepaald gebied binnen het Hoogheemraadschap. U kunt wel begrijpen dat er in die tijd heel wat werk moest worden verzet met de bemaling van al het water. Het werk van Willem Keesom werd enorm gewaardeerd. Dit bleek wel uit het feit dat hij bij zijn afscheid werd onderscheiden met een gouden eremedaille van de Orde van Oranje Nassau en een zilveren erepenning van het Hoog heemraadschap. Het ontstaan van de L.T.B. (1915) en de gevolgen De geestelijke overheid in het diocees Haarlem begon aan te dringen op een sterkere organisatie. De samenbundeling van krachten leidde er toe dat op 12 oktober 1915 een afdeling veehouders van de Opening gemaal „de Helsdeur" onder Den Helder. Vierde van links is Willem Keesom

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2011 | | pagina 13