1950 W.O.L.-polder Ook hiervan was Willem bestuurslid. W.O.L. is een afkorting van de Westerkampen, de Oosterkampen en de Leijerpolder. Zijdewind en 't Veld zijn nauw verbonden met de historie van deze drie polders. Tot 1926 werden ze bemalen met behulp van windmolens, daarna door middel van een elektrisch gemaal. De Tjaddinxrijtpolder profiteerde hier ook van. Aan deze werkzaamheden heeft Willem een enorme bijdrage geleverd. Er moesten de nodige leningen worden afgesloten om de kosten te kunnen financieren en er moesten molenaars worden aangesteld. Ook moesten voorschriften worden opgesteld. Men was verantwoor delijk voor de vele watergangen en beschoeiingen. Het water moest altijd naar de gemalen kunnen stromen. Dat was een stevige klus. Ook moest de aanleg van wegen en bruggen worden geregeld. Reeds in 1954 werd de ruilverkaveling aangevraagd. Gedeputeerde Staten verleende hiervoor pas in 1959 goedkeuring. Wel werd als eis gesteld dat de ruilver kaveling het hele gebied van de Niedorperkogge zou moeten omvatten. Na de goedkeuring werd in 1960 een voorbereidingscommissie benoemd. De totale oppervlakte bedroeg 3250 hectare. De stemming in de zaal van Jaap Kramer leverde in 1966 zo'n 98% voorstemmers op. Op 13 oktober 1966 werd de voorbereidingscommis sie officieel benoemd. Deze bestond uit vijf personen. Ook Willem zat in deze commissie. Hij had in de loop der jaren veel kennis opgedaan betreffende het reilen en zeilen in de gemeenschap. Hierdoor kon hij goed zijn mening ventileren binnen deze commissie. De werkzaamheden waren in 1973 voltooid. De gehele Niedorperkogge kreeg één bestuur. Drie gemalen moesten de waterstand op peil houden. Voor 1396 werd het gebied rond Winkel en de Niedorpen al de Niedorperkogge genoemd. Het besluit van de Provinciale Staten op 6 oktober 1966 luidde als volgt: „De Kostverlorenpolder, de Moerbekerpolder, de Niedorperpolder, de Oosterpolder, de Tjaddinxrijtpol der, de Weerepolder, de W.O.L-polder, de Vogelenzang en Boomerpolder worden verenigd tot een nieuw waterschap de „Niedorperkogge". Deze nieuwe polder zal een onderdeel gaan vormen van het uitgestrekte waterschap Groot-Geestmerambacht. Willem Keesom was tot het einde toe betrokken bij de W.O.L.-polder en de ruilverkaveling. zo'n 60.000 toeschouwers. Voor het merendeel waren er staanplaatsen. Jan Keesom had met Jo Moerman (bestuurslid en speaker) afgesproken dat hij een tijd lang op kop zou lopen. Jo Moerman zou Jan Keesom extra aanmoedigen hetgeen vader Willem natuurlijk prachtig vond. Het moet voor Willem Keesom natuur lijk een fantastisch gevoel zijn geweest, wanneer de naam van jouw zoon zo vaak door het volle stadion galmt. Een enorme belevenis. Periode 1950-1955 Gedurende deze periode was Willem wethouder van de gemeente Nieuwe Niedorp. Tot 1966 zat hij in de gemeenteraad en was fractieleider van de K.V.P. Burgemeester was in die tijd de heer Jan Baken. Op 23 mei 1966 nam hij afscheid van de gemeente Nieuwe Niedorp en op 26 mei van Winkel. 1950 Landverdeling Domeinen Via Willem Keesom kon men zich inschrijven als huurder van een stuk land. Mensen die in die tijd huurden, waren: Jo en Piet Groen, Gert van der Stoop, Jan Smit en Jan Koenis, aldus Arie Groen. 1952 De sportieve prestaties van zoon Jan. In die tijd ging Willem een keer met zijn zoon Jan mee naar het Olympisch Stadion in Amsterdam. Hoewel vader Willem niet veel zag in voetbal, raakte hij wel enthousiast over de atletiekprestaties van zijn zoon. Als Jan sportmateriaal nodig had, betaalde vader Willem zonder problemen. Hij vond het fantastisch dat Jan het zover schopte. Hij ging met de auto naar de revanchewedstrijden van de Europese kampi oenschappen in Amsterdam. In die tijd waren deze wedstrijden meestal uitverkocht. Vaak waren er wel 1959 Maria Mater Al heel lang wilde men in 't Veld een katholiek bejaar dencentrum stichten. De voorbereidingscommissie bestond uit Willem Keesom, B.H. Broxterman, Thijs Hoebe en Frans Jong. Het land van Smit vond men een geschikte plaats om het geheel te realiseren. In 1962 werd met de bouw begonnen. De werkzaam heden werden uitgevoerd door bouwbedrijf De Jong in samenwerking met het timmerbedrijf van Arie Burgmeijer uit 't Veld. De officiële opening vond plaats op 11 oktober 1963. De naam „Maria Mater" was In 1963 heeft Catrien 31 de grens 100.000 liter melk bereikt

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2011 | | pagina 12