toorwoord Geachte abonnee, Elk dorp, elke gemeenschap kan niet functioneren zonder voorzieningen als scholen, sportvoorzieningen, kerk, winkels, kinderspeelplaats, zorg voor ouderen etc. Of elk dorp noodzakelijkerwijs ook een historische vereniging heeft, is echter veel minder vanzelfsprekend. Dat blijkt wel uit het feit dat Heerhugowaard als grote gemeente nog maar enkele jaren een dergelijke stichting kent. Waar je het eigenlijk ook niet zou verwachten is in de Wieringermeer. Dat land is nog geen eeuw oud en de inwoners van deze gemeente hebben er toch een grote behoefte aan om eens even achterom te kijken. De historische stichtingen van Nieuwe Niedorp en de Zijpe bestaan al enige tientallen jaren. De Zijper historiebladen kent al zijn 27e jaargang en dat is niet niks. Daarnaast beheren zij in Schagerbrug een museum en verrichten veel werk voor de beeldbank, betreffende het archief van de fotojournalisten: de gebroeders Niestadt. In dat kader is het jammer dat twee dragende krachten van deze stichting Frank van Loo en Piet Dekker enige tijd geleden zijn overleden. De historische vereniging "de Zijpe" zal deze historici zeker missen. Wij wensen onze buren sterkte met het vinden van een paar goede opvolgers. ,,'t Is mooi weest kent nog maar een jonge geschiedenis, maar ook dit nummer staat weer vol met boeiende verhalen, met name als het gaat om het feit hoe de gezondheidszorg in de vijftiger jaren in onze dorpen was geregeld. Verder een boeiend relaas van de militair uit Zijdewind die sneuvelde tijdens de politionele acties in Nederlands Indie. In de 6e jaargang, nr. 10 schreven we ook al eens over onze Indiëgangers. Verder leest u nog weer eens over een verloren gegaan stukje middenstand en zult u onze boerderijenrubriek weer tegenkomen. Kortom veel lezenswaardige artikelen. Wilt u ook uw buren en kennissen over ons blad vertellen. Op vier na hebben we een bestand van 400 abonnees. De 400e ontvangt van onze stichting een kleine attentie. Wat let u? Veel leesplezier met onze nieuwe editie Drs Jan J. Jong, voorzitter.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2010 | | pagina 3