In november 1938 sloeg het noodlot toe. Moeder en Annie waren naar de kerk in T Veld. Toen ze thuis kwamen, zagen ze dat hun boerderij in brand stond. Ze waren enorm geschrokken. Oorzaak van de brand was kortsluiting. Na de brand verhuisde het gezin naar een ander adres in de Moerbeek. Daar werd in 1939 Johannes geboren. De familie Wit huurde toen een oude boerderij in de Westermoerbeek. Later hebben ze die boerderij gekocht. Jan heeft het bedrijf later overgenomen en trouwde in 1965 met Toos Smal. Ze kregen 3 kinderen: Peter, Nico en Marian. Met hard werken is het een prachtig bedrijf geworden. Westermoerbeek nr. 5 We blikken terug naar de Westermoerbeek nr. 5. Op 2 november 1938 vond in het café van J. van der Molen een openbare verkoping plaats. Pieter Stam mes, veehouder te Haringhuizen, werd de nieuwe eigenaar. Het perceel bestond uit: woning met schuur, tuin, boomgaard en weiland. Hij betaalde hiervoor een bedrag van f 15.002. Piet Stammes had ook al een boerderij op de Hogebieren, vlakbij Haringhuizen. Hij werd geboren in 1888 en trouwde met Jacoba Pluister, geboren in 1890. Ze kregen 3 kinderen: Alida, Neeltje en Meijert. Pieter Stammes woonde nog maar korte tijd in de boerderij, toen deze getroffen werd door brand. Oorzaak kortsluiting. De boerderij brandde in zijn geheel af. In 1939 werd hij weer helemaal opnieuw opgebouwd en kreeg de naam „Jacobahoeve". 5 Pieter Stammes en zijn vrouw Jacoba Stammes 1939 nieuw gebouwd v.l.n.r. Marie Stammes-Kooyman, Jacoba Stammes-Pluister, Pieter Stammes en Meijert Stammes De boerderij in 1960 De nieuwbouw uit 1939

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2010 | | pagina 25