aan de familie J. Wit. Voordat de familie Wit naar de Moerbeek kwam, woonde het gezin op de Blokhuizen. Jan Wit senior kwam over als een rustig evenwichtig man. Hij was geliefd in zijn gezin. Ook werd hij zeer gewaardeerd door het maatschappelijk en kerkelijk werk dat hij verrichtte. Jan Wit was een zeer gelovig mens. In 1900 was hij armenmeester en in 1926 kerkmeester van de Sint Martinuskerk in T Veld. In 1904 werd hij bestuurslid van de Boerenleenbank in oprichting. In 1918 was hij als KVP-lid wethouder en raadslid van de gemeente Oude Niedorp. In het gehucht Blokhuizen achter Zijdewind, waar hij woonde, heerste een hechte gemeenschapszin; „Een goede buur is beter dan een verre vriend", zegt het spreekwoord. Toen zijn vrouw en 4 van zijn kinderen in de bloei van hun leven kwamen te overlijden, verleenden de buren veel steun. Zij zorgden voor de aangiften die moesten worden gedaan. Willem Borst zei wel eens tegen Jan: „Het loopt je behoorlijk tegen in je leven". Jan antwoordde hierop: „Dat is zo Willem, maar geen mens doet je dit aan". Met al deze tegenslagen sloeg de armoede flink toe. Het werd steeds moeilijker om aan alle financiële verplichtingen te voldoen. Jan Wit en Antje Wijnker kregen 9 kinderen: Antje, Anna, Catharina, Theodorus, Johannes, Neeltje, Comelis en Pieter. In 1918 overlijdt Jan zijn vrouw. Vier van zijn kinderen waren aan tuberculose overle den. Zoon Pieter die getrouwd was met Maria Cecilia Hoedjes, woonde gedurende de eerste tijd van hun huwelijk in het achterhuis van Jan Wit. Daar zijn Anna en Marie geboren. Daarna zijn ze naar de Schager- waard verhuisd en daar werd Catharina geboren. Opa had in die tijd een auto. Annie en Riet mochten met opa in de auto mee naar de kerk in T Veld waar Tiny werd gedoopt. De boerderij waarin ze woonden, werd in 1935 tijdens een hevig onweer door de bliksem getroffen en brandde jammer genoeg geheel af. Begin 1935 zijn ze naar Westermoerbeek nummer 5 verhuisd, waar ze een boerderij betrokken. 4 Mariaschool in't Veld 1942, de klas van Riet Wit met zuster Eufemia Boerderij Moerbeek 10

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2010 | | pagina 24