toneelvereniging Nut en Vermaak jarenlang een heel goede speler en vertolker van dramatische rollen. Geertje Sijs, de vrouw van Caspers Plijter, kwam in 1940 te overlijden. Zij was 73 jaar geworden. Zoon Jan heeft jarenlang samen met zijn zus Marie zijn moeder verzorgd. Moeder was door haar ziekte geheel ver lamd. Vader Casper werd 77 jaar en is op 29 juli 1944 overleden. Jan en zus Marie bleven er nog jarenlang wonen. Jan was landarbeider en had als hobby de damsport, waar hij zeer goed in was. Hij behaalde verschillende prijzen op de damclub in Zijdewind. Ook was hij jarenlang lid van de toneelvereniging in Zijdewind, waar hij meestal de humoristische rollen vertolkte. Jan en Marie zijn later in het nieuwe Maria Mater gaan wonen. Bouwbedrijf De Jong kocht de woning in 1973 en is gesloopt door de gebroeders Bever: Joop en Arie van der Stoop. Achter de betimmering van de schoor steenmantel vonden zij nog een plankje, waarop stond geschreven wie dit huis gebouwd had en in welk jaar. Helaas was het door de tijd onleesbaar geworden. Vermoedelijk was de aannemer de firma Hoogzaad- Broersen. Deze aannemer woonde op De Weel, waar voorheen Droog gewoond heeft en H.Tamis, de vrachtschipper. Op de foto ziet u het mooie lofwerk aan de windvering van deze woning. Dat viel toen in die tijd wel op. De woning, waarin nu Jan en Miep van Diepen wonen, Rijdersstraat 68, is in die tijd ook gebouwd door Hoogzaad. Daar zijn nog gegevens van. Later heeft Bertus Put, een kleermaker, enige jaren in het huis op De Weel gewoond. Nu even terug naar het verhaal over Casper Plijter. Op de plek waar de woning stond van de Plijters, hebben de gebroeders De Jong een bungalow gebouwd voor hun moeder. Nu woont er op nummer 1, hoek Oranjelaan en Rijdersstraat, Cor Smit, de voormalige wethouder. Zo is in 't Veld de naam Plijter verleden tijd geworden, maar de Plijters blijven door dit verhaal toch nog in onze herinnering. De Bronnen Fam Plijter Siem Plijter Gerard Plijter Fam. Zuurbier Fam Poland W.van Diepen Joop v.d.Stoop Jan, zoon van Casper en Geertje

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2010 | | pagina 21