van Jim trad in de omgeving vaak als kelner op. Later kochten zij café Het Waertje in Heerhugowaard. Het is hem zogezegd met de paplepel ingegoten. Bovendien was zijn moeder een goede bekende van Peg. Jim heeft 3 jaar horecavakschool gehad. Jim vertelde dat de horeca hem wel trok. Hij is in 1992 in vaste dienst gekomen. Hans Broersen is geboren op 27 november 1971. Hij is op 14-jarige leeftijd onder aan de ladder begon nen. Dat hebben we meer gehoord en is zeker geen verkeerde zaak. Eerst auto's wassen en helpen in de keuken. In 1986 kwam hij in vaste dienst bij Peg en Margret Doodeman. Rond 1990 sloot Hans de mid delbare hotelschool met succes af. Jim en Hans wilden breder en verder. Daarom werd in 2000 de exploitatie van de Vriendschap overgenomen. Dit werd in stilte gevierd. In 2005 werden Hans en Jim door Peg in de gelegenheid gesteld om de zaak over te nemen. Deze unieke kans konden ze onmogelijk laten lopen. Notaris Wardenaar uit Schagen maakte de zaak rond. Op de vraag wat de drijfveer was om de Vriendschap te kopen, waren beide heren duidelijk en eensluidend. Ze wilden allereerst op eigen benen staan en laten zien dat ze zich zonder Peg konden redden. Misschien konden zij de resultaten zelfs nog verbeteren. Kijk, dit zijn de echte rasidealisten. Toch zowaar een nobel streven van de jonge ondernemers. Zonder enige twijfel uitten de heren veel lof over hun leermeester. Een eerlijke, maar keiharde leerschool hebben ze gehad en dat zal beide heren in de toe komst zeker ten goede komen. Ook nu is de catering in de hele provincie een professionele zaak geworden. De kwaliteit van de catering van het partycentrum de Vriendschap wordt erkend door vele mensen. De mond-tot-mondreclame doet de rest. De lat is door hun voorganger hoog gelegd. Jim leerde bij Peg enorm veel meer dan op school, zoals hij erkende, waar hij ondanks het vele werk wel alle benodigde papieren behaalde. Hans Broersen blijkt een goede visie op de zaak in zijn totaliteit te hebben. Hij doet de planning, maakt offertes, houdt de boekhouding bij, helpt bij catering en typt de facturen. Hans ziet nergens tegenop. De twee blijken elkaar bijzonder goed aan te vullen. De taken zijn perfect verdeeld. Hans is bovendien een onbegrensde optimist en dat kan nog wel eens goed van pas komen. Bijzonder veel voldoening gaf de tijd na de verandering van werknemer naar eigen baas. Wel was er het moeten opdraven, maar dat werd snel overwonnen. Beide heren hebben nog wel enkele wensen. Zo willen ze de garderobe en de toiletten uitbreiden. De recessie is gedeeltelijk aan de orde geweest, maar door de grote naamsbekendheid hebben ze er weinig last van gehad, zeker vergeleken met het bedrijfsleven in de wijde omgeving. De lokale middenstanders houden elkaar in leven, omdat ze bij elkaar de inkopen doen, volgens Jim. Hij denkt dat het dal van de recessie voorbij is en dat is zonder meer een positieve gedachte. Er komen steeds meer bruiloften van buiten het dorp naar het partycentrum. Men wijkt steeds meer uit naar 't Veld. Ook komen er veel grote vergaderin gen, die te maken hebben met land- en tuinbouworga nisaties, naar de Vriendschap. Zo vergaderen Agrifirm en Campina in de Vriendschap. Volgens beide heren kwamen de namen Broersen en Groenland zo'n 80 jaar geleden al voor in café de Vriendschap van Bleeker in Heerhugowaard-Noord. Tot slot moeten we het nog even hebben over hun nevenactiviteit: het museum de Broeker Veiling Er werd 3 jaar gewerkt aan een nieuw restaurant, een wintermuseum en kantoren. Op 1 november 2009 is deze opengegaan en kan het gehele jaar bezocht wor den. Het horecagedeelte wordt door de Vriendschap beheerd. Het is een hypermoderne glazen uitvoering met grote panelen van het rijk der duizend eilanden. Frits Rosdorf was hier de architect. Momenteel heeft de Vriendschap 6 fulltime arbeidsplaatsen. Ook de vrouw van Jim, Wendy, heeft een volle dagtaak. Verder zijn 20 personen direct oproepbaar. Al met al zien Hans en Jim de toekomst optimistisch tegemoet. Een sterk, dynamisch duo staat aan het roer van het partycentrum. De Vriendschap is en blijft voor de wijde omgeving een fantastische ontmoetingsplaats voor iedereen.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2010 | | pagina 21