28 december 1984-2000 Peg Doodeman is geboren 4 januari 1957. Zijn vrouw Margret Kolken is van 28 september 1960. Hij heeft het vak geleerd, zoals hij vertelde, in het Amstel-Hotel, waar hij in 1973 en 1974 werkte. Een harde, maar goede leerschool. Wij hebben het hier immers over de top van de horeca. Daarna was hij twee jaar werkzaam in Kinheim te Alkmaar. In 1976 werd Peg op 19-jarige leeftijd bedrijfsleider in het uiterst gerenommeerde horecabedrijf van Jan Entius in Nibbixwoud. Peg houdt van mensen en organiseren. Hij is een zeer gedreven persoon die duidelijk uitlegt hoe een en ander in de horeca in zijn werk gaat. Het belangrijkste is dat je altijd moet luisteren naar de gasten en de wensen van de klanten moet uitvoeren. Het eerste in de zaak zijn en als laatste eruit. De gasten moeten „glad en gestreken" de deur uitgaan. Wij hebben hier wel degelijk met een „horecadier" te maken. Ieder feest is een feest op zich. De drijfveer om de Vriendschap over te nemen, was dat hij er een goede toekomst in zag. Er was een mooi voorcafé, een grote zaal met een toneel en een goede omgeving, dat wil zeggen dat hij kon rekenen op veel „trouwen en rouwen". Tot 1993 was het een gewoon café, maar in dat jaar kwam er een totale verbouwing. Peg hield niet van halve maatregelen. De gehele zaak ging kompleet op zijn kop. In slechts 4 weken tijd was alles beslecht. We kijken nu tegen een glimmende Peg aan. Direct hierna kwam de „serregedachte". Een prachtige ruimte die 's zomers en 's winters mooi is. Voor bruiloften moest het steeds beter en beter. Grote vriendengroepen trouwden er. De Vriendschap lag op veler lippen. Peg en Margret, met de nadruk op Mar gret, bouwden samen aan de catering op locatie. Peg omschreef dit als een „toptak". De Dolle Vriendschap werd opgericht in 1991 met Dolleburg in de Goorn, met Jaap en Marja van der Oord. Men wilde vooruit en groter. Men huurde sport- en veilinghallen, zoals het Zijveld in 't Veld, de Myse in Schermerhorn, De Kloek in Middenbeemster, De Weijver in Hoogwoud en de veilinghallen in Alkmaar. Men organiseerde gemiddeld 6 concerten per jaar: Turbo B en Snap uit de V.S., 2 Unlimited, Golden Earring, De Dijk, André Hazes, Frans Bauer, Herman Brood en een live concert met René Froger. De grenzen werden weer verlegd. Overigens vond hij de koop van de Vriendschap van Jaap en Jo Kramer uniek. Het vertrouwen was zo goed, en dat benadrukte Peg zeer nadrukkelijk, dat Jaap Kramer tot zijn overlijden altijd de sleutel van de Vriendschap in zijn zak heeft gehad. Peg vertelde dat Jaap voor het concert van Normaal de bierfusten in de kelder onder het toneel aansloot en urenlang opgeslo ten zat met jenever en shag! Hij had het over Gonny Kramer, een sneltapster, die haar gelijke niet kende. Er waren ondertussen biertanks gekomen. Ze maakte ook wel eens een foutje. Zo belandde eens 1.000 liter bier in de kelder. De klokpomp van de gebroeders Van der Stoop pompte alles leeg over de achter de zaal gelegen groentetuin van Jaap Kramer. Ons verhaal over de Vriendschap eindigt nu even heel triest, want Margret kreeg op 20 maart 1997 in het Alkmaarse ziekenhuis een onheilstijding te horen. Zij overleed helaas op 4 februari 1998. Peg is op 28 december 1999 hertrouwd met Kim van Duivenvoorde, die vanaf 1 maart 1997 al werkzaam was in de Vriendschap. Peg heeft zware tijden gekend, zoals hij vertelde, maar heeft nu het grote geluk weer teruggevonden. Hij is dol op zijn twee dochters en drie zonen. Peg heeft daarna met Kim De Rijd gekocht, een grote zaal over het water gebouwd en een salon boot aangeschaft. In 2004 werd van Wibi Soerjadi 't Twiskerslot gekocht en omgebouwd, volgens Peg, tot een zeer goed lopende horecagelegenheid. Dit met Kim als huisstyliste. Maar hij had nog meer pijlen op zijn boog. In 1992 werd begonnen in de Broekervei ling. Het was de bedoeling om na vijf uur 's middags te beginnen met feesten en partijen. Met de stichting Broekerveiling kwam men tot een financieel sluitend compromis. Peg Doodeman kan worden gezien als een groot vakman die totaal begaan is met het werk in de horeca, maar bovenal een perfectionist is. Vanaf 2000 Wij zijn nu beland bij de huidige uitbaters van de Vriendschap, te weten de heren Hans Broersen en Jim Groenland. We vertellen vooraf de beknopte geschiedenis tot aan de overname. Jim Groenland is geboren op 3 mei 1977. Zijn ouders hadden eerst een kruidenierszaak in Heerhugowaard-Zuid. De vader Margret Kolken

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2010 | | pagina 20