Vriendschap razend druk en overvol. Er werd in die tijd nog niet geteld of gecontroleerd. Het was zo vol, aldus Jo, dat menigmaal de brandweer werd gealarmeerd in verband met wolken van damp en warmte die uit de ramen vlogen. De jongelui dansten in die tijd tweehoog. Vele dames namen plaats op de schouders van hun heren. van de zweep. Wat te denken van Bertus Post uit Zijdewind, een rustige kerel, die heel goed wist wat hij deed. Het deed haar zichtbaar plezier, toen zij de namen van haar dochters Gonny en Joke noemde. Deze dames hebben de naam van de Vriendschap mee helpen opbouwen. Klasse, zoals Jo het uitdrukte. Het volgende verhaal moest per se worden genoteerd. Een waar gebeurde anekdote dus. Nel Slijkerman, dochter van Cees, trouwde met een zekere Bot uit Heerhugowaard. Er moest van Bot een speciale kok komen. Hij dacht het beter te kunnen dan de wel zeer geroutineerde Jo Kramer. Dat hebben ze geweten. Jo veerde op uit haar stoel en vertelde doodleuk dat het diner niet te verteren was en met enige gepaste trots zakte zij weer terug in haar zetel. Plaatsengeld kon een aantal zondagen betaald worden in de huiskamer van de Vriendschap. De uitwisselingen met het Duitse Ebstorf waren echte happenings. Honderden kippen moesten worden geserveerd en Jo kon een tevreden glimlach niet onderdrukken. Zij begon er duidelijk goed in te komen. Wat te denken van de Cats, van Pussycat en het onverslaanbare BZN? Het was vele malen in de Dat de kermissen tot 1965 in een tent van De Boer achter het café werden gevierd, zit bij velen nog in het geheugen. In 1965 werd een grote feestzaal aangebouwd door aannemer Arie Burgmeijer. Waar vroeger een ijssalon had gezeten, richtte Jaap Kramer een slijterij in. Jaap Kramer vervulde nog vele functies. Zo was hij ambtenaar van de burgerlijke stand en was lange tijd voorloper bij de begrafenisvereniging. Op een uiterst nette en aangrijpende toon vertelde hij zijn verhaal. Van de stijldansavonden kon hij enorm genieten. Achter de bar in de grote zaal sloeg hij alles gade. Hij genoot van de danslustige echtparen die er wat van konden. Tot slot, Jo Kramer-van Baarsen was een zeer sterke vrouw, die oneindig veel werk heeft verzet, zoals maar weinigen dat haar na zullen en konden doen. Haar verhaal was een belevenis, zoals je ze tegenwoordig vermoedelijk niet meer tegen komt. Een verhaal dat naar waarheid is opgetekend. Toch willen we nog even Gonny Kramer, de dochter van Jaap en Jo Kramer naar voren halen. Gonny is geboren op 22 januari 1956. In 1971 werkte zij al achter de bar en heeft dit tot 2003 gedaan. Vooral de periode bij Margret en Peg Doodeman waren voor haar onvergetelijk. Margret was een volksvrouw, die enorm van mensen hield Zij was een zeer joviale vrouw, zoals Gonny haar omschreef. Ze heeft dan ook een onuitwisbare indruk achtergelaten op al het personeel. Een zeer lief mens. Het personeel werd gewoon als één grote familie beschouwd. Tot zover Gonny Kramer. handelsregister van dekaU VOOE ■«•olclaanj ■ïHAKC, o'ttretseï, Seavtaris, gniiisrinr-j Gonny, Jaap en Jo Kramer Jaap Kramer en Jo Kramer-van Baarsen L ondermmmer ?v<? t aft ii i De Krsuner Alfcmaar

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2010 | | pagina 19