op verzoek van de onderlinge Brandwaarborg Maat schappij te Oudcarspel met als directuer dhr. Gerbrand Eecen, op verzoek van dhr. Jan Eecen Gerbrandszoon, houtkoper te Oudcarspel en van de firma D.J.Cohen. Deze verkoop vond plaats in de Herberg van Pieter Wester te Zijdewind. De betaling der kooppenningen moet niettegenstaande alle stoornis geschieden voor of uiterlijk op den twaalf den januari achtienhonderdeenentachtig ten kantore van mij Notaris aan de Langestraat te Alkmaar aan handen en tegen kwijting van den Rekwirant Verkoper of zijnen gemagtigde in goede, grove, gangbare gou den of zilveren muntspeciën naar de koers en waarde van de betaaldag zonder eenige korting of compensa tie. Onder de verkoop zijn niet begrepen, het hooi, het stroo en de mest en alle andere goederen die niet aard of nagelvast zijn, die zich op en of bij de te verkoopen percelen bevinden en niet door aard of bestemming daaraan of bij behooren. En zo is de heer Van Dijk, timmerman, wonende te Zijdewind eigenaar geworden voor de somma van f 1984,36 in 1881. Vijf jaar later opgevolgd door Gerardus Engeringh als zesde timmerman op rij in vijftig jaar tijd! Op 3 maart 1886 kocht Gerardus Engeringh, timmer man wonende te Oudorp, het huis waarin timmermans affaire, met schuur en boet en grond ter grootte van tien aren en vijftien centiaren. De sloot, lopende tussen het verkochte perceel, is onder de verkoop inbegrepen voor f 3.900,00. In 1889 kocht Bernard Carl Bergmann, koopman wonende te Alkmaar, het spul op een openbare veiling. Op 15 februari 1897 verkoopt Bergmann aan Johan nes Baij, rietdekker wonende te Zijdewind, het huis met erf en schuur, groot tien aren en vijftien centiaren. In 1930 koopt Arie Mooij, de vrachtrijder, de stolp en heeft hier tot 1967 met zijn gezin gewoond en gewerkt. In 1967 wordt Gerardus Josefus Boekel de nieuwe eigenaar en verhuurt de stolp aan Sam Mulder. Tot 1975 hebben Sam en Gré hier gewoond. Daarna werd de stolp verkocht aan verpleegkundige Adriana Christina Montanus en P. C. Th. M. Visser. Dit stel heeft er maar twee jaar gewoond. De nieuwe eigenaar werd toen Cornelis Adrianus Stuyt, veehouder. Na drie jaar al kwam deze man te overlijden en kwam de stolp op naam van zijn vrouw Johanna Petronella Bibo. Na vijf jaar ging het pand in 1985 over op Gerard van der Meulen, manager van een reisbureau en Ankea Louise Gerritsen, administratief medewerkster. In het jaar 1992 werden Klaas Slot, cineast, en Marja Jolanda de Wit, logistiek planner, de nieuwe eigenaren. Ook dit duurde maar enkele jaren. Zo werd in dertig jaar tijd de stolp maar liefst zeven keer verhandeld, want in 1997 kochten Jozef Richard Johannes Tum- mers, psychomotorisch therapeut, en Hillegonda G. Bakker, fysiotherapeut, de stolp aan de Havenstraat, nummer 35, waar ze nog steeds naar alle tevredenheid wonen. 7779, 795, 775, 252, 253) VfoouuyacM- vbèw 7832 'van. V8S7 Dagregistratie uit het kadaster van Havenstraat 35 Havenstraat 35, anno nu

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2010 | | pagina 17