OLF0-f9 van onze geestelijk adviseur, pastoor Brabander, was er een gratis verloting die gretig aftrek vond. Penningmeesters Cor Ursem bracht naar voren dat de WW-meldingen moesten plaatsvinden van 6 tot 7 uur. De formulieren moesten volledig worden ingevuld met de patroons van de laatste 12 maanden, daar er anders geen uitkering zou worden verstrekt. Vrijdag 18 januari 1962 Er waren 22 van 67 leden aanwezig. De groei van het aantal leden is te verklaren, want veel landarbeiders vinden werk bij wegenbouwers. De kascommissie is niet meer nodig, want de penningmeester krijgt twee keer per jaar controle van hogerhand. Arbeiders die bij grotere firma's werken, moeten naar loonstrookjes vragen en deze bewaren. Hierna werden de voorlopige resultaten van de onderhandelingen over een nieuwe collectieve arbeidsovereenkomst besproken. Alle aanwezigen wilden dat de vorstverletuitkering hoger moest worden. Bovendien vond men een werkdag van 9 uur lang genoeg. Jan de Wever en H. Ursem werden met grote meerderheid herkozen. Als men een vorst- verletuitkering krijgt, moet dan de patroon dan het reisgeld en de reisuren vergoeden? Deze vraag wordt meegenomen naar de gewestelijke vergadering. Woensdag 27 maart 1963 Behalve de 30 leden was ook aanwezig district bestuurder Wortel die een inleiding hield over het jongerenwerk van onze afdeling. Het is volgens hem verheugend dat de bond zal groeien naar 75.000 leden en dat veel jongeren lid zijn. Naast de gewone cadeaus bij het lid worden, loot men ook elke drie maanden een koelkast uit. Ongeveer 70% van de jongeren zijn lid van een vakbond. In veel afdelingen zijn er aparte jongerengroepen opgericht en in het bestuur is er iemand daarvoor verantwoordelijk. Hierna beantwoordde de heer Wortel de vele vragen. Kinderbijslaglijsten kun je halen bij het postkantoor of bij de baas. Het voorstel om de arbeidstijd te verkorten tot 9 uur of 9.20 uur heeft het niet gehaald. De vergadering wil dat het vorstverlet omhoog gaat naar 100%. Ook dit voorstel is niet aangenomen. Wel was er een koude-toeslag voor hen die vorstverlet, ziekengeld of een ww-uitkering kregen. De heer Wortel benadrukte nog eens het belang van het diploma leerlingstelsel. Met zo'n diploma mag men het loon verdienen van iemand die twee jaar ouder is. Het kassaldo van 1 januari 1962 was f 121,21 en dat is nu f 271,08. Secretaris A. Duimel is niet meer herkiesbaar. W. Jaspers zal hem opvolgen. Vrijdag 21 februari 1964 Tijdens deze vergadering sprak de jeugdverant- woordelijke, de heer H. Ursem, over het belang van jongeren in een vakbond en ook over de hulp van ouderen om zo een goed vakman te worden. Jongeren moeten niet in tarief- of stukwerk geplaatst worden. Dhr. J. Poland benadrukte dat jongeren goed moeten luisteren naar de oudere vakman. C. Ligthart was niet herkiesbaar en werd vervangen door J. Jaspers. C. Ursem werd weer herkozen. Henk Ursem op de ambachtschool Op deze foto zien we Henk Ursem het lied Granada zingen tijdens de Ziijdewiinder kermis van 1960 iin de zaal van Jo Blankendaal. Hij wordt begeleid door The Rythm Boys. Wordt vervolgd.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2010 | | pagina 15