Vrienden, hoewel het geen gewoonte is in onze afdeling om een jaarverslag te maken, heb ik dit keer een uitzondering gemaakt en wel om deze reden. Dit afgelopen jaar vierde onze afdeling haar 25-jarig bestaan en onze vriend P Jaspers zijn zilveren jubi leum. Reeds geruime tijd tevoren had het bestuur al dikwijls overwogen wat we moesten gaan doen als de afdeling haar 25-jarig bestaan herdacht. Een goed gevulde kas hadden we niet. En om iets te organiseren moet je toch feitelijk geld om handen hebben. Een beroep werd gedaan op het hoofdbestuur. Dat viel niet tegen, want we kregen f 40 toegewezen. Op de jaarvergadering gehouden op 7 maart werden de te maken plannen besproken en men ging akkoord dat het bestuur dit alles zou regelen. Verder werd op deze vergadering besloten dat op zaterdag 10 mei een feestavond gehouden zou worden en op zondag 11 mei zou om 9 uur een gezongen mis worden opgedra gen met intentie voor de levende en overleden leden van onze afdeling. Alzo geschiede het. Na de opening door de voorzitter hield vriend Bosch van het hoofd bestuur naar aanleiding van ons 25-jarig bestaan een korte inleiding over het doelen streven van de bond en waarvoor we eigenlijk in de bond waren en dat we trots konden zijn op onze pioniers. Vervolgens spelde hij met enige toepasselijke woorden het zilveren K.A.B.-insigne op onze jubilerende vriend P. Jaspers zijn revers en overhandigde hem een fraai wandbordje. Ook Piet zijn vrouw werd niet vergeten en mocht een bouquet bloemen in ontvangst nemen. Namens de afdeling werd aan de jubilaris nog een kleinigheid aangeboden in de vorm van een paar steekbeitels. Zijn vrouw werd wederom bloemen aangeboden. Ook onze geestelijk adviseur liet geen verstek gaan en feliciteerde met treffende woorden de jubilerende vereniging en de jubilaris. Na dit officiële gedeelte werden de dorstige kelen gelaafd en de Engija's zorgde voor de nodige ontspan ning, afgewisseld met een gratis verloting (tussen haakjes nieten waren niet aanwezig) en hersengym nastiek. Zo verliep deze avond gezellig en het feest mag dan ook geslaagd heten. Op vrijdag 17 oktober hield onze afdeling een praat avond. Dat was nu eens geen gewone vergadering met opening, notulen, mededelingen, enzovoorts. Nee, het was een vergadering waar we gelijk met de rondvraag begonnen en dat er heel wat te vragen was, bleek uit de belangstelling. De nieuwe CAO, de gele registratiekaart en de aangekondigde contributiever hoging stonden erg in de belangstelling. Het was zelfs zo, dat de gemoederen overal in het land en ook bij ons wel wat verhit waren.. Maar toen de avond aan het einde was en onze vriend Wortel zeer duidelijk de meeste bezwaren had uitgelegd, waren de meesten toch van de gedachte dat bijvoorbeeld de nieuwe CAO toch geen verslechtering betekende en dat de aangekondigde contributieverhoging toch wel gerecht vaardigd was. Mijns inziens heeft deze avond dan ook veel vrucht gedragen. Ik hoop dan ook bij deze dat het niet bij deze ene avond zal blijven, maar dat bij tijd en wijle meer van deze avonden zullen volgen, want zij maken de band hechter. We leren elkaars problemen begrijpen, dus worden we door dat soort avonden meer een eenheid. Dan komen we dichter bij het doel en streven van onze bond: samen hecht, samen sterk. Tot zover mijn overzicht. Antoon Duimel, secr." Hierna werden de heren C. Ursem en N. Komen herkozen. Aan het eind van de vergadering was er een gratis verloting. J. Way won de hoofdprijs: een waardebon van f 10. Iedereen ging naar huis met sigaren of sigaretten. De naam ENGIJA'S is een afkorting van Van der ENG, van Illusionisten en van JAspers. Vrijdag 29 januari 1960 Ondanks regen en wind waren velen naar de vergade ring getogen. Besproken werd een raamcontract, dat door werkgevers en werknemers was goedgekeurd. De penningmeester kon een saldo melden van f 268,13 en een groei van onze afdeling van 46 leden vorig jaar naar 52 leden nu. De zieken hadden met kerst wat fruit gekregen en dat werd door P. Jaspers zeer op prijs gesteld. Henk Ursem en Joost Groen werden in de kascommissie benoemd. A. Duimel werd weer herkozen. Na een mooi herderlijk woord In de broeikas van Jan en Arie Bakker van De Weel was men aan het rijgen van tabaksbladeren. Van links naar rechts zien we drie kinderen van de weduwe Bakker (Jansje Bruin), Cor Ursem, Henk Ursem en Arie Bakker Laat op Uw feestavond, vergadering of bijeen S® noot niet ontbreken,Maakt aantrekkelijk; Uw bijeenkomst* verzorgen dooti bet magische duo amusant voor jong en oudJ Succes verzekerdl

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2010 | | pagina 14