tijdelijk in de zomermaanden 51 uur in plaats van 48 uur te gaan werken. Wanneer de meerderheid hiermee akkoord gaat, dan gebeurt het ook. Is het wo ningprobleem een stuk opgelost, dan kan de werkweek naar 45 uur. De ongevallenwet begint de 3e dag na het ongeval te betalen. De dag van het ongeval wordt door de baas betaald. De hoogte van de vakantiezegel is afhankelijk van het loon. Niet de leeftijd is bepalend. Op een vraag over de vele ziekenfondsen in Nederland, terwijl er maar één is in Zweden, antwoordde de heer Wortel dat Zweden een welvarend land is, beter dan Nederland ooit kan worden. Vrijdag 10 februari 1956 Voorzitter J. de Wever herdacht in zijn openingswoord het overlijden van onze penningmeester, de heer N. Ursem. Een van de oprichters van onze afdeling was ons ontvallen. De secretaris las een dankbetuiging van weduwe Ursem-Moras voor. Het afgelopen jaar werd afgesloten met f 376,54 in kas. Hierna volgde de verkiezing van een penningmeester. Cor Ursem werd met 17 stemmen gekozen. Als 2e penningmeester kwam Nic Koomen met 18 stemmen uit de bus. Ondertussen was de geestelijk adviseur, kapelaan G. W. den Hollander, binnengekomen en memoreerde het verlies van onze penningmeester. Deze man was goed godsdienstig, een goed vader, een voorbeeldig echtgenoot en had veel gegeven aan zijn medemens. Vrijdag 8 februari 1957 Tijdens deze feestvergadering in het café van Jo Blankendaal werd door de districtbestuurder de heer Wortel uitgelegd waarom de contributie was verhoogd naar f 1,01 per week. Hierna werd Jo Jaspers en zijn echtgenote gehuldigd, omdat hij 25 jaar lid was van de bouwvakarbeidersbond. Jo kreeg het zilveren insigne op zijn jas en een fraai wandbord. Zijn vrouw mocht een boeket bloemen in ontvangst nemen. De huldiging van een tweede jubilaris, Piet Jaspers, ging niet door omdat hij een jaar geen lid was geweest. Volgend jaar dus. Dan volgde het feest met goochelen, mastklim- men en een gratis verloting met een hoop prijzen, zoals worsten, sigaren en sigaretten. Vrijdag 7 maart 1958 In het lokaal van Jo Blankendaal waren 21 leden aanwezig. Eind 1957 was er f 252,30 in de kas. De penningmeester deelde verder mee dat zijn huis geen instuif was. WW-ers moesten zich wel houden aan de vastgestelde tijden. De penningmeester wilde graag dat anderen de contributie gingen ophalen. De volgende personen boden zich aan om dat te doen: Martin van der Eng voor 't Veld, H. Ursem voor Zijdewind, Cor Zutt voor Waarland en Nic Koomen voor Winkel, Langereis en Nieuwe Niedorp. Zij zouden om de veertien dagen langs komen voor de contributie, dan liep het niet zo op. In verband met het 25-jarig bestaan van onze afdeling werd aan de geestelijk adviseur, pastoor L. A. Brabander, gevraagd om op zondag 11 mei om negen uur een H. Mis te lezen voor de levende en de overleden leden. De pastoor zou hiervoor zorgen. Voorzitter J. de Wever en secretaris A. Duimel werden herkozen. Het bestuur werd uitgebreid met de volgende drie leden: K. Ligthart, H. Tamis en C. Zweep. In de bondsraad was een vacature ontstaan. De heer Doesburg uit Hoorn en de heer Lienos uit Den Helder waren kandidaat voor deze ene plek. De heer Doesburg kreeg van de vergadering 20 stemmen en de heer Lienos 1 stem. 27 februari 1959 Het afgelopen jaar was een duur jaar in verband met de viering van het 25-jarig bestaan. Het kassaldo per 1 januari 1959 was f 95,52. De penningmeester merkte op dat men bij werkloosheid dit binnen 24 uur moet melden. Ook als men geen vorstverletkaart had en toch in de vorstverlet betrokken werd, moest men dit melden omdat men voor deze dagen een uitkering van de WW krijgt. Naderhand worden deze dagen van de WW-dagen afgetrokken. De secretaris Antoon Duimel had ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan een feestelijk jaarverslag gemaakt en tijdens deze vergade ring voorgelezen. Het gezin van Gert en Marie Portegijs-Jong neemt voor de bakkerij in 't Veld afscheid, omdat zij naar Nieuw-Zeeland gingen emigreren Bouwwerkzaamheden aan het huis voor de familie Vlaming. Tegenwoordig wonen er Jan en Annie Moras. We zien op de steiger Arie Burgmeijer, Cor ursem, Henk Ursem en metselaar Gerard Boekel

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2010 | | pagina 13