overuren. Tijdens de eerste twee uren voor of na de dagtaak kreeg men 15% erbij. Was het nog langer dan kreeg men er 25% bij. Arbeid op zondag werd beloond met 100% extra. C. Zweep wilde de hoogte van zijn loon weten. De voorzitter zou het opzoeken. Vrijdag 4 maart 1955 De voorzitter heette de 23 aanwezige leden hartelijk welkom in café Blankendaal. Op 1 januari 1955 was er f 312,85 in de kas. Het ledental was gegroeid naar 39 leden. Als vergoeding aan de penningmeester werd gegeven: 1,5% van de vakantiebonnen f 2 per lid per jaar van het Sociaal Fonds 1% van de WW-uitkeringen. Dat moet volgens de leden zo blijven, want de penningmeester heeft het goed gedaan. Nu er contributiekaarten waren ingevoerd, zal de pen ningmeester elke week de contributie ophalen. De aftredende voorzitter werd met 20 stemmen herkozen. Er moest ook een nieuwe 2e penningmeester worden gekozen, omdat J. Kooy stopte vanwege drukke werkzaamheden. Gekozen werd Cor Ursem met 21 stemmen. De heer Bos vond het contractloon van f 1,08 per uur veel te laag. Het uurloon van het personeel van de firma Daalder in de wegenbouw is hoger dan het uurloon van het personeel van dezelfde Daalder en werk verricht voor de provincie. P. Jaspers merkte op dat hoogovenarbeiders meer verdienen dan de doorsnee bouwvakarbeider. Dat komt door de extra hoge prestatietoeslag. Bovendien maken ze geen 48 uur maar wel 60 uur. J. Kooy vindt dat de grondwerker zeer matig gewaardeerd wordt. Ook op de gewestelijke vergaderingen wordt hierover vaak gesproken. De heer Bos wil weten of je na een nachtje werk, zand strooien op gladde wegen, de volgende dag weer 8,5 uur moet werken? Volgens de voorzitter heeft men een werkweek van 48 uur, maar hij wil op de volgende bijeenkomst de heer Wortel uitnodigen en hem dan dit probleem voor te leggen. De heer Mak wil in plaats van 140 verschillende ziekenfondsen maar één algemeen ziekenfonds. In Zweden kun je 2 jaar ziek zijn, terwijl je hier met alle aanvullingsfondsen maximaal 72 dagen kunt liggen. Verder wil Mak op zaterdag vergaderen, omdat hij in Zeeland werkt. Dit voorstel wordt ver worpen. Arie Bruin vroeg of je baas je zo maar kan ontslaan, ook als je 5 of 6 jaar bij hem hebt gewerkt. Als je 2 jaar onafgebroken bij een baas hebt gewerkt, moet hij zich houden aan een week opzegtermijn. Houdt hij zich niet aan de voorschriften, dan moet je het ontslag niet aanvaarden. De baas moet je een ontslagbewijs geven en dat duurt minstens 14 dagen voor hij van de arbeidsbeurs vergunning krijgt. 25 maart 1955 De voorzitter heette 16 leden welkom en ook district bestuurder de heer Wortel. Deze laatste was verheugd over de groei van onze afdeling, de groei in Noord Holland en in Nederland. Binnenkort zijn er 400.000 leden in Nederland. Hierna hield hij een inleiding over de P.B.O., de Publiekrechterlijke BedrijfsOrganisatie, bestaande uit 3 bedrijfsschappen. Advies wordt gegeven door de SER, waarin ook onze bondsvoorzit ter Middelhuis zit. Ook sprak de heer Wortel over de ouderdomsvoorziening in plaats van de noodwet ouderdomsvoorziening. Voor de nieuwe wet moet iedereen premie betalen. Verder had de spreker het over de ondernemingsraden om te komen tot een goede samenwerking tussen de werkgever en de werknemer. Hij spoorde jeugdigen aan om een diploma van het leerlingstelsel te halen. Zo mag een 18-jarige met het genoemde diploma het loon van een 19-jarige verdienen en dan mag de werkgever een gereedschaps toelage en een rijwielvergoeding geven. Vanwege het tekort aan woningen heeft de overheid gevraagd om Dit huis werd in de vijftiger jaren gebouwd voor de familie Vla ming. Tegenwoordig wonen er Jan en Annie Moras. We zien op het dak Henk Ursem, Arie Burgmeijer, Cor Ursem en metselaar Gerard Boekel De voorgevel van het huis van Jaap Ligthart wordt vernieuwd. Op het dak: Jac Boekel, Arie Burgmeijer, Gerard Boekel en Cor Ursem. Lager staan: Jaap Ligthart, Henk Ursem, priesterstudent Pannekeet en Jan Ligthart

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2010 | | pagina 12