5. Hoe geschiedt de zomerinwisseling? 6. Wat moet er gedaan worden bij overlijden? 7. Wat moet er gedaan worden wanneer een arbeider voor het eerst in het bouwbedrijf gaat werken? Op dit ogenblik heeft de bond 48.437 leden. Als elke afdeling 2 leden erbij weet te winnen, dan halen we de 50.000 en dat is bij de aanstaande viering van het 7e lustrum een mooi resultaat. Hierna werd een nieuwe voorzitter gekozen, omdat de heer Th. van der Eng niet meer herkiesbaar was. J. de Wever kreeg 10 stemmen, Antoon Duimel 5 stemmen en er was 1 blanco stem. Bij de stemming voor een secretaris kreeg Th. Busker 15 stemmen en W. Boekel 1 stem en voor een 2e penning meester kreeg A. Duimel 8 stemmen, P. Jaspers 3, M. v. d. Eng 2, Koomen 1 en W. de Wever ook 1 stem. In de kascommissie werden W. de Wever en N. Koomen benoemd. Als iemand werkloos of ziek wordt, moet hij dit direct melden, anders wordt aan het einde van de maand een volle zegel berekend. Graag de contributie op zaterdag betalen en niet op zondag. Als iemand de zegelkaart te laat inlevert, moet hij de portokosten voor het aangetekend versturen van de kaart betalen. 23 januari 1953 De 15 leden kwamen weer bijeen in het café van Blankendaal. Eind december 1952 was er in de kas f 355,96. De uitgaven in 1952 waren f 108,15, zodat f 247,81 overbleef. In een brief van de bond staat dat er meer dan 50.000 leden zijn. In een andere brief van de bond ging het over beunhazerij. Dit onsociale werk nam de laatste tijd in omvang toe. Het hoofdbestuur verzoekt alle afdelingen om de namen en adressen van de beunhazen door te geven. De vakantieweek in 1953 is van 27 juli tot en met 1 augustus, een week voor het gehele land. Goede bouwvakarbeiders kunnen in Rotterdam aan de slag. Voor een woning of een kosthuis wordt gezorgd, maar men is wel verplicht om er twee jaar te werken. Er wordt aangeraden om het blad De Steiger goed te lezen in verband met de nieuwe werkloosheidswet. Bij werkloosheid heb je een deugdelijk ontslagbewijs nodig en die moet je laten stempelen bij het gewestelijk arbeidsbureau. Deze inschrijving is een maand van kracht, daarna moet je je weer inschrijven. 1 maart 1954 Helaas waren er maar 11 leden aanwezig in café Blan kendaal. De voorzitter wilde geen klaagzang aanheffen, omdat de thuisblijvers het toch niet hoorden en de aanwezigen konden er ook niets aan doen. Met de inkomsten van 1953 was er f 282,64 in kas. De uitga ven waren f 26,55, zodat er per 1 januari 1954 f 256,09 in de kas zat. De penningmeester legde uit waarom de contributie omhoog was gegaan. Bij ziekte, werkloos heid, vorstverlet of bij een ongeval wordt een lagere contributie geheven, maar dat moet wel bij de penning meester bekend zijn. Omdat P. Jaspers er binnenkort aan toe is, besprak de voorzitter de backservice voor 65-jarigen. Hierna volgde de propaganda-actie. De voorzitter verzocht de leden uit te zien naar ongeorga niseerden en naar verkeerd georganiseerden. Indien zij iemand kenden, hoefden zij alleen maar naam en adres aan het bestuur door te geven. De penningmeester werd herkozen. Omdat de secretaris naar Alkmaar was verhuisd en dus niet herkiesbaar was, moest er een nieuwe secretaris worden gekozen. A. Duimel werd gekozen met 9 stemmen; Jan Kooy kreeg 1 stem. Omdat A. Druimel 2e penningmeester was, moest daarvoor een nieuw bestuurslid worden gekozen. Dat werd J. Kooy met 9 stemmen, terwijl Jo Jaspers 1 stem kreeg. J. Bos vroeg hoe hoog het loon moest zijn bij Cor Ursem en Simon Tesselaar tijdens hun optreden in 1953 in de zaal van Jo Blankendaal De voorgevel van het huis van Jaap Ligthart wordt vernieuwd. Beneden: Henk Ursem, Arie Burgmeijer, priesterstudent Panne keet, Jaap ligthart en zijn zoon Jan die een bloedneus heeft. Op het dak: Jac Boekel van De Weel,Ligthart, Gerard Boekel, Ligthart en Cor Ursem. Wie er in de hanenbalk zit, dat weten we niet.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2010 | | pagina 11