afdeling Oude Niedorp In het tweede boek staan de notulen van de vergaderingen vanaf 15 december 1950. We vatten daaruit weer de belangrijkste zaken samen. Opnieuw zullen we de bekende openingszin: „De voorzitter opende deze vergadering met de Christelijke Groet, heette allen welkom en hoopte dat de besprekingen die zouden volgen een prettig en leerzaam verloop zouden hebben." en ook de slotzin: „Hierna werd begonnen met de rondvraag, die echter niets opleverde en niets meer aan de orde zijnde, dankte de voorzitter de vergadering voor het prettige verloop en sloot deze op de gebruikelijke wijze met de Christelijke Groet." achterwege laten. Vrijdag 15 december 1950 Tijdens deze vergadering in café Blankendaal spraken de 10 leden over de overbruggingsuitkering. Omdat de gemeente Oude Niedorp in klasse V is ingedeeld, zijn de uitkeringen het laagst: voor gehuwden f 5,62 en voor inwonenden ongeveer f 4. Als men een overbrug gingsuitkering heeft en na enige dagen valt de vorst in, is het dan mogelijk om te ruilen met de vorstver- letregeling, omdat die een hogere uitkering oplevert? Dat kan helaas niet, omdat men als werkloze staat ingeschreven. Twee leden gaan naar een gratis retraite in Bergen. Het bestuur vraagt om de vastgestelde vakantiebon op de daarvoor bestemde feestdagen te gebruiken. Bij het opnemen van een snipperdag moet men eerst een formulier halen en bij de penning meester invullen. Deze kan dan het loonverzuim en de uitbetaling regelen. Vrijdag 9 februari 1951 Er waren 17 leden aanwezig in de zaal van Blanken- daal. Volgens de penningmeester was op 31 december 1950 nog in de kas: f 206,50. De uitgaven tot eind december waren: f 33,99, zodat er f 172,51 over was. De uitreiking van diploma's bij een 25-, 40- of 50-jarig lidmaatschap komt te vervallen. Voortaan ontvangt men een fraaie oorkonde en een zilveren insigne. Het hoofdbestuur vraagt aan de leden om het vakblad goed door te lezen en de belangrijkste gedeel ten uit te knippen en te bewaren. Hierdoor voorkomt men veel gevraag en veel ge schrijf. De voorzitter leest enkele punten voor uit het rapport over het Bedrijfspensi oenfonds in de Bouwnijverheid. De bindingsverklaring is bij de minister van Sociale Zaken aangevraagd. Er zijn nog wel wat tekortkomingen, maar men hoopt op een spoedig begin van het Bedrijfspensioenfonds. J. de Wever wil dat onze afdeling 20 loten gaat kopen ten bate van de Rome-reis. Men gaat akkoord met deze uitgave van f 10. Antoon Duimel en Wijjard Jas pers worden benoemd voor de kascommissie. Antoon Duimel was tijdens de oorlog onderduiker in Waarland. Later is hij getrouwd met Marie Stam, dochter van Hein Stam, die aan de Weelweg te Waarland woonde. Antoon was timmerman en heeft jaren bij het bouwbe drijf Van der Gulik gewerkt. Vrijdag 22 februari 1952 In zaal Blankendaal waren 16 leden aanwezig. Volgens de penningmeester was eind december 1951 in de kas f 240,57. De uitgaven in 1951 waren f 30,60, zodat er overbleef een bedrag van f 209,97. De voorzitter beantwoordde de volgende vragen. 1. Wanneer worden de dagzegels verstrekt? 2. Welke controle is er bij het opnemen van snipperdagen? 3. Door wie worden de zegelkaarten toegezonden en hoe gaat het met de ongeorganiseerden? 4. Hoe gaat het met de paasinwisseling en met de uitbe taling over snipperdagen in het begin van een kwartaal? DEEL 3 De R.-K. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph, Ook de vrouw van Henk Ursem wordt niet vergeten Henk Ursem was 25 jaar lid van de bond en kriijgt het bekende speldje

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2010 | | pagina 10