Inhoud Geachte abonnee, Voor u ligt een bijzonder nummer. Niet alleen wijkt de cover af van de normale voorpagina, maar u treft er ook een overzicht in van al onze abonnees en eveneens een inhoudsopgaaf van alle uitgegeven nummers. Ik hoor u al denken: „Waarom is dat?" Het is vanwege het feit dat wij het tweede lustrum van onze stichting vieren en dat laten wij niet ongemerkt voorbijgaan. Wij zijn u allemaal erkentelijk, omdat u abonnee bent geworden van ons blad en daar heeft u beslist geen spijt van gehad. Meerdere keren worden wij toch nog geconfronteerd met opmerkingen in de trant van: „Goh, bestaat er dan zo'n blad?" Ja, ,,'t Is mooi weest" is inmiddels negentien keer verschenen en heeft door de jaren heen nagenoeg vierhonderd abonnees verworven. Maar, zegt het voort en uw enthousiasme zal ongetwijfeld weer veel anderen doen besluiten eveneens abonnee te worden. Timmeren we dan niet genoeg aan de weg? In 2003 interviewde Bob van Spall van Schagen FM mij in de rubriek „Met de deur open" en dat was toch echt omdat ik voorzitter van deze stichting was. Meerdere keren haalden wij de krant, maar blijkbaar toch niet genoeg, omdat er toch mensen zijn die niet van het bestaan van ons blad afweten. Wij moeten u nog even melden dat in de vorige editie bij de bronvermelding de naam van Hans Middelveld was vergeten. Zo, dat is gelukkig weer rechtgezet. In deze jubileumeditie kunt u weer tal van interessante artikelen lezen. Met name het artikel over de geschiedenis van café-restaurant de Vriendschap is boeiend, maar evenzeer de portretten van Guus van der Stoop en Arie Goudsblom. Ook treft u deze keer een boeiende beschrijving aan van een vrachtbedrijf in ons leefgebied. Rest mij u te melden dat onze vormgever Cor Meijering onze stichting per 1 januari a.s. gaat verlaten. Wij zijn hem zeer erkentelijk voor de wijze, waarop hij gestalte heeft gegeven aan het stichtingsblad. Mede door hem kon het uitgroeien tot die vorm, zoals u die nu voor u ziet liggen. In de komende jaren zullen nog wel enkele artikelen van zijn hand verschijnen, maar Cor heeft gekozen voor zijn andere passie: kunstschilderen. Dat respecteren wij ten volle. Cor, bedankt voor al je werk. Alle abonnees wensen wij veel leesplezier met deze editie. Drs. Jan J. Jong, voorzitter.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2009 | | pagina 3