Arie Mooij de vrachtrijder Wie van de ouderen onder ons heeft hem niet gekend, Arie Mooij de vrachtrijder uit Zijdewind. Adrianus Mooij, geboren 25 februari 1902 te Wognum, zoon van Jan Mooij en Grietje Steur uit Wadway, waar zij café „De Stoomboot" runden. Net als iedereen vroeger, ging Arie al op jonge leeftijd aan het werk en kwam in Heerhugowaard terecht. Hier ontmoette hij zijn geliefde Marie Jong. Zij werkte toevallig ook in Heerhugowaard. Marie werd geboren op 11 oktober 1902, dochter van Jaap Jong en Trijntje Zomerdijk uit de Oosterkampen te Nieuwe Niedorp. Na enige jaren verkering te hebben gehad, huwde Arie met zijn Marie. Het huwelijk werd voltrokken op 8 april 1926 te Wognum, waarna ze de eerste maanden in Opmeer gingen wonen. Al snel kwamen ze naar Zijdewind in het woongedeelte achter schilder Thijs de Graaf. Wat later verhuisden ze naar een dubbel woonhuis vlakbij de ingang van zwembad 't Petje. Arie werd buschauf feur en ging toeren met de zogeheten gastenbus, die eigendom was van Gert Ligthart (de kastelein) en Wilem Quax uit Zijdewind. Twee keer per week reed hij op dinsdag en donderdag over Warmenhuizen naar Alkmaar. Dit deed hij samen met Willem Quax. De bus werd gestald bij Verhaar, waar nu garagebedrijf Van der Stoop en Kruijer gevestigd is. In het jaar 1930 kochten Arie en Marie de stolp aan de Havenstraat 35 van Jan Bay de rietdekker. Maar Arie wilde meer en kocht een vrachtwagen. Hij zag er wel brood in om vrachten te vervoeren, de zogeheten bodediensten. Hij reed naar Alkmaar en Hoorn en haalde zo vele vrachtjes op om winkeltjes in 't Veld, Zijdewind, Waarland, Heerhugowaard en Oudorp te bevoorraden. ft Arie Mooij met zijn gastenbus.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2009 | | pagina 16