Bollenland frezen in België. Maar er was meer humor. Arie kwam 's avonds eens nogal laat van zijn werk. Hij had wel wat honger gekregen en zag een bak met gele vla staan. Een echte liefhebber van gele pap was hij niet, maar deze pap vond hij wel lekker en at de hele schaal leeg. Lekker, zo even voor bedtijd Wat hij niet wist, was dat deze vla zelf gemaakte advocaat was, bestemd voor de verjaardag van moeder Trien. Enorm heerlijk geslapen heeft Arie, diep en vast lag hij te snurken. Een tuinder begreep niet waar Arie de volgende dag bleef. Arie had beloofd om 's morgens vroeg te komen frezen voordat de koolplantenzetters kwamen. Hij is toen bij moeder Trien gaan informeren of Arie soms ziek was, want hij was niet komen opdagen. Arie Goudsblom was met zijn bijzondere freesmachine tot ver over de grens bekend. Hij had werk in Limburg, maar ook in België en Frankrijk. Waar een ander geen oplossing voor had, dat had Arie wel. Voor een grote klus op Schiphol waren ook een paar andere bedrijven uitgenodigd om met hun modernste machines een demonstratie te geven. Zij moesten proefdraaien voor de landingsbanen die aangelegd moesten worden. Arie heeft toen de uitdaging met glans doorstaan. Het werk werd hem gegund, maar onder één voorwaarde. Als hij met dit werk begon, moest de machine één kleur hebben, want dit bonte geval was geen verschijning. Antoon Groen, de schilder, heeft toen op korte termijn deze klus nog voor Arie geklaard, zodat hij met een prachtige machine op dit grote werk kon verschijnen. arbeidskosten niet rendabel meer om zelf die zware machines te bouwen. In de wegenbouw kwam er ook steeds meer concurrentie. Alleen mag ik niet vergeten te vermelden dat Arie nog een speciale ploeg ontwikkelde. Met een speciale lier op de trekker trok deze machine de ploeg zestig centimeter diep door de grond. Deze ploeg werd gebruikt om het bentgras rond Ilpendam onder te ploegen en de voetbalvelden van Volendam te frezen. In de jaren zeventig liet hij steeds vaker het werk aan zijn zonen over. Hij ging het zelf kalmer aan doen, maar verleende zo nu en dan nog wat hand- en van jezelf aan de trekker gelast: f 1,10. De jongens vonden dit een pijnlijke zaak Stomverbaasd waren ze over de hoogte van het loon. Hoe kon iemand voor zo'n loontje werk leveren. Arie met zoon Wim op de eerste spitmachine. spandiensten vooral in het drukke seizoen. Hij is toen ook verhuisd naar de Rijdersstraat, waar hij samen met Trien nog vele jaren hoopte te genieten van een welverdiende rust. Dat gebeurde helaas niet, want door een ziekte overleed hij veel te jong. Gelukkig woont hier nu weer een Arie Goudsblom. Wordt vervolgd. Er kwamen inde jaren zestig steeds meer zware trek kers en machines op de markt. Deze hadden meer pk's en meer versnellingen. Het was door de oplopende Groot matenaal voor de vertkaveling.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2009 | | pagina 15