Woensdag 24 april 1946 De penningmeester deelde mee dat er nog f 25,53 in de kas was. De uitgaven tot nu toe bedroegen f 39,38. Op dit moment is er in de kas: f 52,57. Voorzitter J. de Wever werd benoemd als afgevaardigde naar de gewestelijke vergadering in Amsterdam. Het was weer mogelijk om een vakboek aan te schaffen. De voorzitter verzocht de leden om mee te werken aan de registratie van alle bouwvakarbeiders. Dat hebben al 13 leden toe gezegd. De heren Jo Jaspers en Adr. Koomen hebben zitting genomen in de kascommissie. De vergoeding die de penningmeester ontvangt, gaat van 2 naar 4 cent per lid per week. De voorzitter wil niet dat de leden zelf inlichtingen vragen aan de heer Slingerland te Alkmaar, maar het via de secretaris te regelen. Woensdag 12 december 1946 Voorzitter J. de Wever heeft de belangrijkste punten, die in de gewestelijke vergadering te Amsterdam waren besproken, duidelijk uitgelegd. De penningmeester verzoekt de leden om de contributie op tijd te voldoen en wel op de laatste zaterdag van iedere maand. S. Ligthart vraagt of het voor een werkgever geoorloofd is om een arbeider te ontslaan met één dag opzegging. De voorzitter beaamt dit. Adr. Koomen merkt op dat een georganiseerde bouwvakker,die als opperman in de Wieringermeer werkzaam was, eerder ontslag kreeg dan een niet-georganiseerde. Er is uitgebreid gespro ken over de volgende wantoestand. Als een arbeider door de schaarste aan materialen ontslag kreeg en zich vervoegde bij het arbeidsbureau voor ander passend werk, dan verwees men hem naar de D.U.W. (Dienst Uitvoering Werken; wachtgelders en werklozen werden na de oorlog ingezet bij de wederopbouw van Neder land). Net als voor de oorlog moesten bouwvakarbei ders grondwerk doen. Men besloot het hoofdbestuur hierover te schrijven, en ook over de vakboeken die er nog steeds niet waren. Woensdag 5 maart 1947 In café Blankendaal heette de voorzitter allen welkom, maar in het bijzonder de leden die van verre waren gekomen ondanks de hevige sneeuwstormen. De overbruggings- en vorstverletregeling werden positief beoordeeld, maar de uitkering in deze gemeente moest volgens de leden worden herzien, omdat de norm hier te laag was vastgesteld. Volgens de voorzitter was er al twee keer met de ambtenaren over gesproken, echter nog zonder resultaat. Er was ook een brief over dit onderwerp naar het districtkantoor verstuurd. Het batig saldo over 1946 bedroeg f 84. Er werden jubileumzegels, 4 stuks voor f 1, aangeboden om een geschenk aan het Bondsbestuur te geven bij het 30-jarig bestaan. Ook onze afdeling wil dit 30-jarig bestaan herdenken, bijvoorbeeld door middel van een feestavond. W. de Wever stelde voor om op deze dag een H. Mis te laten lezen met een gemeenschappelijke H. Communie. Hij vroeg ook of het Bondsorgaan en het Herstel ook verschenen aan de jongens die in militaire dienst zijn en ook die in Indië verblijven. Het Herstel verscheen wel aan de militairen in Nederland, maar niet verder. De penningmeester deelde daarop mee dat het blad Herstel door papierschaarste voor lopig niet zal verschijnen. De leden verwonderden zich erover dat juist de uitgave van het blad dat door arbeiders wordt gelezen, wordt stopgezet. Donderdag 24 juli 1947 Er werd weer door 15 leden vergaderd in het café van Jo Blankendaal. Er werd gesproken over een speciale actie betreffende een uitkering van 2% boven het verdiende jaarloon. Daartoe deelde men een aantal formulieren uit. Deze moest men aan de werkgever geven en als deze akkoord waren met deze actie, dan gingen de formulieren in duplo naar de Bedrijfsunie. Vervolgens sprak men over de vakantietoeslag. „Deze toeslag wordt in de vac. werk, zo hoog genomen, dat de ingewisselde vac.bonnen toeslag, niet hooger komt als wat men zou ontvangen, als men in de overbruggingssteun zou komen en ontvangen." Ook sprak men over de overbruggingsuitkering, die in de afgelopen winter was uitgekeerd. De gemeente had echter de norm voor bouwvakarbeiders te laag vastgesteld en dat zou worden herzien. Het bestuur zou stappen ondernemen bij de gemeente om het tekort zo spoedig mogelijk uit te laten keren. Er was een brief uit „Den Bos" gekomen met het verzoek aan bouwvakarbeiders om in dat gebied te komen werken, want daar had men het meest van de oorlog geleden. Omdat enkele leden interesse hadden, zou het bestuur nadere inlichtingen vragen. Vrijdag 16 april 1948 Negen leden vergaderden deze avond in het café van Jo Blankendaal. Het pensioenfonds St. Joseph heeft afgedaan. Het wordt de Wet Pensioen van minister Drees. Café Blankendaal

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2009 | | pagina 11