2e PINKSTERDAG tVELD DISTRICT KAMPIOENSCHAP WIELRENNEN gezelschap Pommetje Horlepiep. Opvallend was ook de start van de TAV-kermistrimloop in 1985 op de pinksterzaterdag. Een ander interessant evenement werd het kegelen voor dames in de Derde Sprong op de derde pinksterdag. Sindsdien ontstond er tijdens de pinksterfeesten een vast stramien, geba seerd op de TAV-kermistrimloop, de achtkamp op De Kogge en het kegelen voor dames op de derde pink sterdag. Ook het voetbal op het sportveld op die laatste feest dag was een belangrijke gebeurtenis. Tegenstander was dikwijls Vios uit Warmenhuizen met steeds wis selende spelers. Nico Kemper van Vios voetbalde acht tien keer met Pinksteren in 't Veld. In 1998 was er dan toch weer veel spektakel, omdat de pinksterfeesten 70 jaar bestonden. Het was een goede gelegenheid om uit te pakken. Jawel, de districtskam pioenschappen wielrennen kwamen naar 't Veld. Men had gezorgd voor een parcours door de Leijer-polder. Bij de dames reed een fantastische wielrenster. Zij werd later zelfs nog olympisch kampioene op de weg: Leontine van Moorsel. Er stond veel publiek langs het parcours en in de voortuinen. Omdat de pinksterfees ten 70 jaar bestonden, was er dus ook vuurwerk op De Kogge. In 1999 ontdekte 't Veld weer een ander fenomeen: op de tweede pinksterdag werd er geskeelerd door de top van Nederlandse skee lers. In het bestuur vond dat jaar een wisseling van de wacht plaats. Willem Stoop werd de nieuwe voor zitter en volgde Sjaak Blom op. In 2002 vond er een bijzondere gebeurtenis plaats. Burgemeester van Niedorp, mevrouw L. Jansen-van der Gevel, kwam naar het sportpark om Siem de Jong te verrassen met een koninklijke onderscheiding in de orde van Oranje Nassau. Met deze geste benadrukte de gemeente Niedorp het grote belang van deze volksfeesten. Met Siem de Jong werden feitelijk alle voorgangers en initiatiefnemers gehuldigd, omdat zij gedurende die afgelopen 80 jaar vele dagen in touw waren geweest om alles goed te laten verlopen en om ieder jaar de pinksterfeesten tot een succes te maken. In 2006 was er andermaal een hoogtepunt met het Nederlands kampioenschap skeeleren over de ma rathonafstand. De organisatie was in handen van de Skate Bond Nederland. In 2008 werd het tachtigjarige bestaan gevierd met skeeleren, vuurwerk en de achtkamp. Een suc cesformule van jewelste. Dit artikel is slechts een hommage aan al de mannen die tachtig jaar lang de pinksterfeesten in 't Veld tot bijzondere dagen maak ten. Dagen waar iedereen met volle teugen van kon genieten. Pinkstercomité, ga zo nog vele jaren door. Het ga jullie goed. 7 Een aardige impressie van de achtkamp van 1992 op De Kogge. v.l.n.r.: Dirk Wijnker, Carola Wijnker, Willem Wijnker, Arie Stam, Ellen Tamis, Cor de Wever, Jolanda Bakker en Martien Scholten. El TOEGANG GRATIS ■T k: Het pinkstercomité in 1992. Boven v.l.n.r.: Miel Smit, Cor Smit, Sjaak Blom op de trap. Onder v.l.n.r.: Siem de Jong, Koos Post, Willem Koenis, Joop Groen, Bob Smit, Gerard Tamis en Gerard Blom.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2009 | | pagina 7