Theo Tesselaar za; op eindzege op ho dild-ivest-taferelen in draver, banden van zijn sulky waren afgelopen en het leidsel brak. Het beest stoof door een stel voortuinen aan de Dreef met de sulky achter zich aan, sprong over een motorkap, vloog de Zwarteweg op, passeerde het kruispunt Rij dersstraat, rende de Leijerpolder in en kwam pas bij de boerderij van Van Eeten dichtbij Nieuwe Niedorp tot stilstand. Dat er toen geen ongelukken zijn gebeurd, mag beslist een wonder heten. In 1979 hield men andermaal een autocross op dezelfde locatie als in 1978. De organi satie was in handen van de Acon, die 2000 toeschouwers de loketten zag passeren. Dat jaar was er voor de jeugd groot feest in zaal Kramer. De „Dik Voormekaar Show" met André van Duin deed de feestvierende jeugd van 't Veld veel plezier beleven. Dat was een happening van jewelste. Het bestuur werd in 1980 aangevuld met Koos Post, Gerard Tamis, Willem Koenis, Gerard en Sjaak Blom en Miel Smit. Er kwamen weer andere evenementen en welke! In 1980 startte op Sportpark De Kogge de achtkamp. Dat was een voltreffer en tot zelfs dit jaar heeft dit evenement stand gehouden. De verschillende ploegen uit de di verse buurten streden tegen elkaar op een ludieke wijze en het weer werkte meestal mee. Paalklimmen en de skihelling met het omhoogbrengen van zakjes water is vanaf 1980 altijd het laatste specta culaire nummer. De volgende jaren kende nagenoeg hetzelfde program ma. In 1985 werd de kortebaandraverij vervangen door polsstokhoogspringen, over pallets lopen en zwijntje vangen. Dat laatste evenement bracht in de pers een grote discussie op gang, aangezwengeld door de die renbescherming. De jeugd trok zich daar niet zoveel van aan, want zij genoten in zaal Kramer van het bekende WOENSDAG 17 ME11978 Autocross op het land van Gert Veldman. Het huis links op de achter grond is van Dirk van der Fluit en rechts het voormalig woonhuis van Gert Ligthart. De toeschouwers staan eerste rang op de slootkant. Theo Tesselaar met zijn Kobol, heelhuids na een lang en angstig avontuur.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2009 | | pagina 6