Voorwoord Geachte abonnee, In het voorwoord van de vorige editie heb ik even gememoreerd over de plannen van het bouwen van een brede school te 't Veld. Ik vind dat dat plan alleen maar is toe te juichen. Centralisatie van al het basisonderwijs is derhalve een goede zaak. Welke locatie dat wordt, willen we hier in het midden laten, maar we hebben de gemeente Niedorp er wel op attent gemaakt dat de Mariaschool aan de Rijdersstraat wel een beeldbepalende architectuur heeft. We hebben aangedrongen op behoud van dit gebouw middels een andere bestemming, zodra het geen schoolgebouw meer is. Onze stichting heeft meegewerkt aan een presentatie van historische stichtingen in de bibliotheek van Nieuwe Niedorp. Daar is een historisch informatiepunt ingericht, waar ook veel foto's uit onze dorpen te zien zijn, alsmede een beeldkrant die het een en ander over ons blad uiteenzet. In deze editie treft u een artikel aan over de gevonden vuistbijlen op het land van Sam de Boer. Triest dat hij onlangs is overleden en geen getuige meer kan zijn van dit artikel. Zo gaan onze gedachten ook uit naar de zusters ursulinen van Bergen die haar markante medezuster Ignatia van Trienen nu moeten missen. Zuster Ignatia, die in 1913 in 't Veld was geboren, wist ons veel bruikbare informatie te verstrekken. Wij zijn haar daar zeer erkentelijk voor. Verder treft u in dit nummer een aantal familieportretten aan alsmede een levensbeschrijving van zuster Gerarda Tesselaar. Wat weet u nog van de vroegere vakbonden met name van de R.-K. Bouwvakarbeidersbond St. Joseph? Zo snel veranderen de tijden. Kijk maar naar het artikel over Arie Goudsblom. Zo zult u nog tal van interessante artikelen in dit nummer aantreffen. Verder delen wij u nog mede, dat Gerard Jong van de Oranjelaan onze schrijversgroep is komen versterken. Wij wensen hem een mooie tijd toe bij,,'t Is mooi weest." Op- en aanmerkingen op onze artikelen zijn van harte welkom, alsmede tips van gebeurtenissen uit het verre verleden. Heeft u markante voorwerpen, dan houden wij ons aanbevolen. Veel leesplezier. drs. Jan J. Jong, voorzitter

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2009 | | pagina 3