I ast I Loonbedrijf Ab de Wit LOOAI m W TV fi «R 1 Ab de Wit, geboren 7 juni 1922 te Wieringerwaard, was zoon van Volkert de Wit en Guurtje Tijsen. Ab trouwde met Anna van der Oord op 14 november 1953. Anna, die geboren was op 11 januari 1925 te Oude Niedorp, was dochter van Klaas van der Oord en Trijntje Blauwboer. Ab en Anna begonnen het loonbedrijf onge veer in 1950 aan de Westermoerbeek 16. Deze boerderij werd toen ook al in tweeën bewoond. De schoonvader van Ab, Klaas van der Oord, woonde op een boerderij aan de Doorbraakweg 1. Ab werkte in het begin met legervoertuigen, die hij ombouwde tot machines. De machines ston den allemaal bij zijn schoonvader in de schuur, zoals een opraapwagen, hooipers, baggerkraan, tractor en ander materiaal. Vroeger deden de boeren het allemaal zelf met behulp van een medewerker. Toen kwam de loonwerker en werd het allemaal veel makkelijker. Ab was één van de eerste loonwerkers in de omtrek. Hij ging zelfs mest rijden naar Koegras. Een aantal jaren later kochten ze de school en schoolhuis aan de Moerbekerweg. Op 1 mei 1967 verkochten ze het bedrijf aan loonbedrijf K. van der Geest. Zij kwamen uit Oud Ade in Zuid Holland. De familie Van der Geest runt er nog steeds een loonbedrijf. Nadat ze het bedrijf hadden verkocht, gingen ze in Zijdewind wonen. Ab ging verder met zijn draaiorgel dat de naam ,,De Kaasdrager" droeg. Hij werd veel gevraagd voor feestjes en partijen. Ab de Wit is 63 jaar jong overleden op 7 mei 1985, zijn vrouw Anna op 23 mei 1992. Wat ooit dienst deed als lagere school werd later de basis van het loonbedrijf van Ab de Wit. 1' Annie en Ab poserend voor hun bedrijf in de Moerbeek. Woonhuis en school zijn inmiddels jaren geleden gesloopt. Op deze plek is nu het bedrijf van Van der Geest gevestigd. Via internet is de muziek van de Kaasdrager nog steeds verkrijgbaar; op lp of meer van deze tijd op cd.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2009 | | pagina 21