jeugdleden zijn, die niet of verkeerd zijn georgani seerd. Hij heeft enkele namen opgeschreven en hij zal trachten om ze lid van onze afdeling te maken. Leden die werk hebben gevonden, moeten zich uit laten schrijven bij de arbeidsdienst. De penningmeester vraagt om „niet Zondags doch des zaterdags te komen stempelen". 19 mei 1937 Uit het jaarverslag bleek dat onze afdeling 10 leden heeft. De voorzitter en de penningmeester worden her kozen. Omdat de penningmeester een ongeval heeft gehad, wordt een vierde bestuurlid gekozen: de heer Joh. Jaspers. Vanwege de grote werkloosheid liet de kas het niet toe om net als de vorige jaren een gezel lige avond met chocolademelk en sigaren te presen teren. Deze keer bleef het bij sigaren. Vorig jaar was er f 16,25 in de kas en nu f 4,75. Er werd besloten om enkele personen te bezoeken om hen na onderzoek te bewegen om lid van onze afdeling te worden. 3 februari 1938 Voorzitter W. de Wever geeft enige toelichting op het collectief contract. Het bestuursvoorstel wordt ge steund om „te trachten onze gemeente opgenomen te zien in de bepalingen van de contracten der B. U. en S. W. en wegenbouw." (B.U. Bouw en Utiliteitsbouw en S.W Sociale Werkvoorziening) De voorzitter zal dit proberen te bereiken op de gewestelijke vergade ring en zal dan ook vragen naar de verplichting om de afdeling aan te sluiten bij de werklozenkassen. De pen ningmeester geeft aan dat een werkloze zich onmid dellijk moet laten inschrijven bij de arbeidsbemiddelaar. P. Jaspers vraagt naar aanleiding van een bericht in Herstel hoe het mogelijk is dat de reserves van de werklozenkassen in 1937 zijn gestegen met f 5.000.300. De voorzitter zal dat navragen. 16 februari 1939 „Geachte vergadering. Door het vertrek van den Heer C. Jong, Secr., dezer afdeeling, heeft het Bestuur en wellicht ook de leden gemeend, mij als opvolger te benoemen. Ik heb deze benoeming met dank aangenomen, en ik hoop, met deze, zoo veel als mij mogelijk is, het mijne te doen, tot verdere groei van onze Bond. Daar de Heer Jong, door zijn vertrek, de Notulen van de laatste vergadering niet heeft neergeschreven, is het mij zoo doende niet mo gelijk, deze weder aan de leden mede te deelen. Ik wil echter de laatste, werkzaamheden welke door het Bestuur genomen zijn even vermelden. Getracht is met samenwerking van het Bestuur der Volksbond en het Bestuur van onze Bond, een Actie te maken van leden welke eigelijk verkeerd zijn aangesloten, d.w.z. Arbeiders, welke een groot per centage van een jaar, aan wegen, spoor, afwaterbouw werkzaam zijn, en zijn aangesloten bij de Landarbei- dersbond, om deze zien te bewegen, naar de Bouw vakarbeidersbond te gaan, waar ze inderdaad ook bij hooren. Ik hoop dat ieder lid, zich voor deze Actie zal Bondsnummer - ZEGELVAKKEN 1ste HALFJAAR JANUARI AUGUSTUS APRIL ;i RKW't?341 I RKa^fiJ4l Bondsnummer ZEGELVAKKEN 2de HAL£J, Zegels of stempels waren het bewijs dat de contributie aan de vakbond was betaald. Als men ziek of werkloos was, dan betaalde men minder contributie. Dat gold ook voor militairen.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2009 | | pagina 19