en W de Wever 6 stemmen. Ook penningmeester N. Ursem werd herkozen. W Quax kreeg 1 stem, J. Mul 1 stem, Jac. Jong 1 stem en N. Ursem kreeg 7 stemmen. 17 januari 1935 Deze vergadering werd gehouden in het café van Pepping. Er waren 11 leden aanwezig. De voorzitter vertelde over de belangrijkste punten van de bonds vergadering, waar hij was geweest. Tijdens de verga dering werd de Volksbond opgericht in samenwerking met de landarbeidersbond. Er zou daarom een verga dering worden belegd bij den heer Pepping, waarbij de heer Van Slingerland uit Alkmaar als spreker zou op treden. De heer Dijkmans kreeg te horen dat de boete voor het niet aanwezig zijn tijdens een vergadering op f 0,15 was vastgesteld. 5 mei 1936 Er werd bij N. Ursem thuis vergaderd. Er waren 8 leden aanwezig. De contributie werd met 3 cent verlaagd, omdat het uurloon in het bouwbedrijf ook minder was geworden. De heer C. Jong Jz werd gekozen als nieuwe secretaris, omdat Joh. van der Gulik ermee stopte. De heren W de Wever en C. Jong werden benoemd tot het nazien der kasbescheiden. In kas was op 31 maart: f 16,25. De penningmeester en de secretaris gaan naar de kaderdag op zondag 28 juni in Amsterdam. De voorzitter en P Jaspers zijn hun plaatsvervangers. J. Mul heeft vragen over de uitke ring van arbeiders, die in de rouleerweken zijn. P. Jaspers merkt op dat door de werkliedenvereniging St. Deus Dedit van Harenkarspel wordt geprobeerd om leden die in de werkverschaffing werken, te vrij waren en te trachten de rouleerweken weg te nemen. Het bestuur zal dit de Volksbond vragen. Gezien de tijdsomstandigheden stelt N. Ursem voor om voortaan te vergade ren bij de leden thuis. Er zal dan enige vergoeding daarvoor worden gegeven. 6 augustus 1936 „Daar de voorzitter ongesteld is, opent de secretaris deze vergadering...." Er is weer iemand lid van onze bond geworden. De sociale zondag wordt gehouden op 31 augustus, maar deze moet nog nader ingevuld worden. Om de drie jaar worden de leden van de bonds raad gekozen en daarom heeft het bestuur contact gezocht met de afdeling van Noord-Scharwoude. Er is nog niets van deze afdeling vernomen. De minister heeft een nieuwe regeling ontworpen betreffende de te plak ken zegels. Leden die tot en met 5 hele dagen hebben gewerkt, betalen een volle zegel om zeker te zijn van kasinkomsten van onze afdeling. 14 januari 1937 Negen leden kwamen bij elkaar ten huize van den heer N. Ursem. De controlecommissie kan niet bestaan uit bestuursleden, maar men moet voor deze commissie uit de gewone leden. Gekozen worden P. Jaspers en G. Jaspers. Het hoofdbestuur heeft de secretaris opge legd om propaganda te maken voor de Volkskrant. Er wordt een proefnummer verstrekt. Gezien de moeilijke tijdsomstandigheden wordt niet al te veel aangedrongen om dit mooie blad te lezen. C. Jong wordt gekozen als afgevaardigde bij de landelijke vergadering te Utrecht waar het collectieve contract wordt besproken. „Nu we gekomen zijn tot de rondvraag verschijnt onze eer waarde Geestelijk Adviseur. De voorzitter roept hem een hartelijk welkom toe en hoopt dat de eerwaarde Adviseur onze afdeling zal moge bijstaan en dat het onder zijn beheer moge groeie en bloeie." P. Jaspers vraagt hoe het staat met het aannemen van arbeiders uit de gemeente voor het bouwen van de nieuwe brug. Hebben de leden van onze afdeling voorrang? Of kan de arbeidsbemiddelaar iets doen voor de mensen die bij hem staan ingeschreven? Het bestuur zal overleggen met de heer Schiebroek en ook met de aannemer van de brug: de heer Van Hoften. De geestelijk adviseur krijgt te horen dat er enkele Nico Ursem was een man van het eerste uur als we het hebben over de plaatselijke vakbond. Hij was een van de oprichters. Hij woonde aan de Provincialeweg naast het garagebedrijf van Slijkerman op de plek waar nu de woning van Bil van der Stoop staat. Nico Ursem is op vrij jonge leeftijd in 1956 overle den, maar zijn zonen Cor en Henk hebben hem opgevolgd. Deze familie bestond uit mensen met een ideaal. Gert Jaspers was metselaar en herenkapper. Hij had ook nog een sigarenwinkel aan de Veluweweg te Waarland. Piet Jaspers was een broer van Gert en was ook metselaar en herenkapper. Deze Piet woonde voor de aanleg van de Provincialeweg tussen De Weel en Zijdewind. Later heeft hij in het begin van Zijdewind een zaak neergezet, waar nu Ineke Blauw haar kapsalon heeft.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2009 | | pagina 18