RAPPORT ST. MARIASCHOOL 't VELD N.-H. van leerling(e) van Betekenis der cijfers 10. uitmuntend 5. bijna voldoende 9. zeer goed 4. onvoldoende 8. goed 3. geripg 7. ruim voldoende 2. zeer gering 6. voldoende 1. slecht Eendrachtige samenwerking tussen huisgezin en school waarborgt in de opvoeding het meeste succes. Pagina 2 De Goddelijke Meester toonde altijd een bij zondere tedere voorliefde voor de kinderen en sprak zich uit in deze zo roerende woorden: „Laat de kleinen tot Mij komen!" Pagina 3 (met een handtekening van C. den Braasem, juf van klas 1) De dag van een katholiek kind begint -zo enigszins mogelijk- met een H. Mis, eerbiedig meeopgeofferd. Pagina 4 De opvoeding is het werk van gezin, Kerk en maatschappij. Op de eerste plaats komt het gezin. Dit is onmiddellijk door God ingesteld voor zijn eigen bijzonder doel, n.l. het voortbrengen en opvoeden der kinderen. Pagina 5 (met een handtekening van Zr. Angella, klas 2) Laat Uw kind vaak, zo mogelijk dagelijks, zich voeden met het Brood der Engelen, dat zijn onschuld zal beschermen. Pagina 6 Op de tweede plaats komt de Kerk -de hoogste in orde- die alle middelen heeft ter bereiking van haar doel; het eeuwig heil der mensen. Op de derde plaats komt de maatschappij, die alle middelen heeft ter bereiking van haar eigen doel, n.l. het algemeen welzijn. Pagina 7 (met een handtekening van Zr. Angella, klas 3) Let er op, dat uw kind regelmatig te biechten gaat; als regel elke maand. Pagina 8 In de zwakke krachten der gevallen men selijke natuur heeft de goddelijke goedheid voorzien door de overvloedige hulpbronnen van haar genade en de vele middelen, waarvan het grote huisgezin van Christus, de Kerk, een rijke schat bezit. Pagina 9 (met een handtekening van Zr. Carola, klas 4) Zorgt dat uw kind regelmatig zijn catechismus leert, en practisch volgens die leer leeft. Pagina 10 De Kerk, dat grote huisgezin van Christus, is daarom het opvoedingsmilieu, dat het nauwst en het meest harmo nisch met dat van het Christelijk gezin verbonden is. Mod. I. Uitgeverij J. Schenk. Maastricht Pagina 11 (met een handtekening van Zr. Carola, klas 5) Overhoort Uw kind zijn catechismusles, en verbindt voor U zelf en voor uw kind tevens een kort gewetensonder zoek er aan. Pagina 12 Het gezin heeft onmiddellijk van de Schepper de zen ding, en dus ook het recht gekregen, om de kinderen op te voeden. Dat recht is onvervreemdbaar, omdat het onafscheidelijk verbonden is met een strenge plicht.

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2009 | | pagina 15