Een rapport van 1942 De historische stichting kreeg van iemand, die niet met naam genoemd wil worden, een rapport dat in 1942 is gedrukt en tot aan de zestiger jaren van de vorige eeuw door de leerkrachten van de Mariaschool is gebruikt. Op elke pagina staan er stichtelijke adviezen die we letterlijk hebben overgenomen. Voorpagina Eendrachtige samenwerking tussen huisgezin en school waarborgt in de opvoeding het meeste succes. Pagina 1 Aan de ouders. Driemaal per jaar brengt Uw kind dit boekje mee, mis schien met kloppend hart, in elk geval met de vraag in de ogen: „Wat zegt U er van?" Wat zult U er van zeggen? Op de eerste plaats let U op de cijfers voor gedrag en vlijt. Welke ook de capaci teiten van Uw kind zijn, deze cijfers kunnen en moeten goed zijn, d.w.z. 8 of hoger. Beloont of straft het er voor, en laat het goed voelen, dat U op deze punten hoge prijs stelt. Beziet ook in het licht van het cijfer voor vlijt de punten voor de verschillende vakken. Heeft Uw kind zijn best gedaan, toont U dan ook tevreden over de andere punten, ook al zijn ze niet altijd schitterend. De gaven zijn nu eenmaal verdeeld. Van de cijfers van de verschillende vakken hangt het ook af, of Uw kind al of niet naar een hogere klas kan bevorderd worden. Vooral voor kinderen, die ver dere studies zullen moeten maken, is het van groot belang, dat zij de leerstof werkelijk tot hun geestelijk eigendom hebben gemaakt. Is de leerstof nog niet voldoende verteerd, of is het kind nog niet rijp voor een hogere klasse of ev. H.B.S., Gymnasium, Mulo enz., dan is het beter, dat het nog een jaartje een zelfde klas overmaakt. Binnen 3 dagen wordt het boekje getekend op school terug verwacht. Uw handtekening is enkel bewijs, dat U het rapport gezien heeft, niet, dat U tevreden is over Uw kind. Weigert dus nooit Uw Handtekening. Gods zegen over Uw kinderen wensen wij van harte. Hoofd en personeel der school. Mariaschool in't Veld aan de Rijdersstraat

't Is mooi weest - 't Veld, Zijdewind | 2009 | | pagina 14